کد خبر: ۱۶۲۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۲۱ دی ۱۴۰۲
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس:

مبلغ ۲ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال تسهیلات در فارس مصوب شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: ۱۴۹ طرح و پروژه با مبلغ ۲ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال تسهیلات در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی استان تصویب شد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استاندار فارس، حسن شیخ‌نیا معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: ۱۴۹ طرح و پروژه با مبلغ ۲ هزار و ۲۸۲ میلیارد ریال تسهیلات در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی استان تصویب شد که ۹۷ طرح از این مجموع در حوزه میراث‌فرهنگی، ۱۹ طرح در بخش جهاد کشاورزی، ۱۵ طرح در بخش نهضت احیا که عمدتاً طرح‌های بخش صنعت و معدن است و ۹ طرح در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارند. 

وی اظهار کرد: سهم استان فارس از بند الف تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۱ مانند سایر استان‌ها یک هزار و ۳۸۳ میلیارد تومان بود که تا پیش‌ازاین جلسه رقمی معادل ۶۸ میلیارد تومان از این مبلغ تصویب و تخصیص‌یافته است .

شیخ‌نیا افزود: بانک‌های عامل ۱۵ روز فرصت بررسی این تعداد پرونده را دارند و ضروری است برای جذب صحیح منابع پیش‌بینی‌شده در قانون همه بانک‌های عامل با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط از تمامی ظرفیت‌ها استفاده نمایند تا با انعقاد قرارداد و پرداخت این وجوه بسترهای لازم توسعه همه‌جانبه در استان فارس را فراهم کنند.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس اضافه کرد: باتوجه‌به طرح‌های تصویب شده و حمایتی که نظام بانکی خواهد داشت ۶۱۲ فرصت شغلی مستقیم و طبعاً بیش از همین رقم فرصت‌های شغلی غیرمستقیم در این دوره در استان فارس ایجاد خواهد شد. 

شیخ نیا در ادامه به‌ضرورت استمرار یافتن نهضت احیا واحدهای راکد و نیمه‌فعال تأکید کرد و افزود: برای احیای این ۱۵ واحد که عمدتاً در بخش صنعت و معدن و کشاورزی هستند، مبلغ ۶۳۵ میلیارد تسهیلات ارزان‌قیمت به تصویب رسید که شرایط اشتغال مستقیم ۲۰۰ نفر را فراهم می‌نماید . وی بیان کرد: ضروری است نظام بانکی در استان فارس به نحوی اقدام کند که باتوجه‌به ظرفیت‌های بالقوه در استان، با تزریق این منابع شاهد رونق تولید، توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار در استان باشیم. 

معاون استاندار فارس ادامه داد: در مورد باقیمانده سهم استان نیز ضرورت دارد تا همه دستگاه‌های استانی با محوریت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تلاش کنند باقیمانده تسهیلات سهم استان تا قبل از پایان سال جاری را تخصیص بگیرند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان