کد خبر: ۱۶۲۴۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - ۲۳ دی ۱۴۰۲
​​​​​​​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس خبر داد:

اتصال ۲۰ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات

​​​​​​​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس از اتصال ۲۰ روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، حمید سلیمان‌پور ​​​​​​​مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس گفت: با احداث هشت سایت جدید و ارتقای هشت سایت موجود، دسترسی اینترنت پرسرعت همراه برای ۲۰ روستای دیگر استان فارس با جمعیت پنج هزار و ۲۴۰ نفر در قالب یک هزار و ۵۷۰ خانوار فراهم شده است.

وی روستاهای چاه سرخ و نعمت‌آباد از توابع شهرستان ارسنجان، روستاهای ولید آباد، حسین‌آباد سرمشید و حسن‌آباد آب کنار از توابع شهرستان کازرون، روستای مسیح آباد از توابع شهرستان لارستان و روستای چاه‌شیرین از توابع شهرستان شیراز را روستاهای جدیدی برشمرد که با بهره‌برداری از شش سایت جدید توسط ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

سلیمان‌پور، روستاهای مظفرآباد و قنات نو از توابع شهرستان خرم بید، روستاهای چاه کندر، گورخر و چاه گونی از توابع شهرستان داراب، روستاهای آب قلات و بردکان از توابع شهرستان فیروزآباد، روستای باروس از توابع شهرستان قیر و کارزین، روستاهای پوسکان، علی‌آباد موسه لی، کنارمکتب و غریب آباد از توابع شهرستان کازرون و روستای بورکی از توابع شهرستان مرودشت را روستاهای جدیدی نام برد که با احداث دو سایت جدید و ارتقای هشت سایت موجود توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

اتصال ۲۰ روستای فارس به شبکه ملی اطلاعات

رئیس شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مبلغ هزینه شده برای افتتاح این سایت‌ها را ۴۸ میلیارد تومان از محل منابع طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «USO» اعلام کرد.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان