کد خبر: ۱۶۲۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - ۲۳ دی ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری فارس:

در تأمین سلامت انتخابات با هیچکس تعارف نداریم

رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به چهار راهبرد مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت که رهبر معظم انقلاب برای انتخابات امسال تعیین کردند، گفت: در بحث تأمین سلامت انتخابات با کسی تعارف نداریم و با کوچکترین تخلف‌ها برخورد می‌کنیم.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری فارس در اختتامیه همایش ملی شعر فاطمی «در سایه‌سار طوبی» در شهرستان نی‌ریز با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات گفت: رهبر معظم انقلاب ۴ راهبرد مشارکت، سلامت، رقابت و امنیت را برای انتخابات امسال تعیین کردند.

وی با بیان اینکه با دقتی که در تأیید صلاحیت کاندیداها شده است، تلاش شده تا به این چهار راهبرد توجه ویژه شود، افزود: بحمد الهی امنیت خوبی در شهرستان و استان فارس داریم و استان فارس یکی از استان‌های امن کشور است که بخش زیادی از آن را مرهون تلاش شورای تأمین است.

در تأمین سلامت انتخابات با هیچکس تعارف نداریم

موسوی با تصریح اینکه امنیت و رقابت در استان فارس نیز شکل گرفته است، گفت: رعایت سلامت و نظارت بر انتخابات هم به خوبی انجام می‌شود تا حق کسی ضایع نشود. در بحث تأمین سلامت انتخابات با کسی تعارف نداریم و با کوچکترین تخلف‌ها برخورد می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری فارس با تأکید بر اینکه باید راهبردهای رهبر معظم انقلاب را در انتخابات پیگیری کنیم، افزود: تعامل سازنده دست‌اندرکاران امر انتخابات در جهت تأمین سلامت و عدالت، شور و انگیزه حضور مردم را افزایش خواهد داد.

وی تأکید کرد: در مجموعه قضایی استان تکالیف قانونی خود در حوزه‌های مختلف از جمله صیانت از حقوق عامه، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، تقویت شاخص‌های امنیتی، مبارزه با فساد و سایر تکالیف قانونی مصرح در قانون را با جدیت انجام خواهیم داد و برای اجرای دقیق قانون با هیچ کس تعارفی نداریم.

موسوی گفت: اقدام دادگستری شهرستان در مسیر هویت‌سازی فرهنگی شهر نی‌ریز در راستای اهداف فرهنگی مجموعه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر مبنای عشق و ارادت مردم این دیار به حضرت فاطمه زهرا(س)، به نی ریز وجهه فاطمی داده است و زمانی این آرمان بزرگ و مقدس به صورت کامل تحقق می‌یابد که مردم این به شهر با انجام تکلیف خود در قبال منویات رهبری معظم انقلاب دل حضرت زهرا و سلاله پاک ایشان در هدایت نظام و انقلاب را شاد کنند.

رئیس کل دادگستری فارس همچنین گفت: سال گذشته در اختتامیه همین جشنواره از مردم شهرستان درخواست کردیم که با الگو قرار دادن سیره عملی و روش و منش زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن بخشش و گذشت و جلوگیری از عمیق‌تر شدن اختلافات زمینه تحکیم اصلاح ذات البین را فراهم کنند که شاهد هستیم امسال این شهرستان در پویش ملی « به عشق حضرت فاطمه (س) می‌بخشم» در میان حوزه های قضایی استان فارس جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با اشاره به پیشینه هنری و فرهنگی نی‌ریز و بزرگان این دیار در هنر اسلامی خط و کتابت قرآن کریم بیان کرد: علاوه بر این پیشینه سترگ، مردم این دیار به کرّات و به موارد گوناگون پایبندی به ولایت ‌و حمایت از نظام و انقلاب را به اثبات رسانده‌اند که از جمله آن رای صد درصدی مردم نی ریز به نظام جمهوری اسلامی و حضور پر شور در همه انتخابات از ابتدای انقلاب تاکنون است.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان