کد خبر: ۱۶۲۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۴ - ۲۴ دی ۱۴۰۲
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس :

آزادراه شیراز - اصفهان به ۴۰ سامانه هوشمند مجهز می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس گفت: نخستین پروژه سیستم‌های هوشمند حمل‌ونقل به‌منظور ثبت تخلفات سرعت غیرمجاز رانندگان و پایش تصویری ترافیک در آزادراه شیراز - اصفهان راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علیرضا راستیار مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس گفت: به‌منظور ارتقاء سطح ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نصب سامانه‌های کنترل هوشمند عبور و مرور در آزادراه شیراز - اصفهان را در دستور کار خود دارد که با نصب و راه‌اندازی این سیستم‌ها و کنترل سرعت و ترافیک، ایمنی در ترافیک آزادراه ارتقا پیدا می‌کند.

وی افزود: ۴۰ سامانه هوشمند حمل‌ونقل جاده‌ای ازجمله ۲۴ دوربین ثبت تخلف جاده‌ای، ۱۰ دوربین نظارت تصویری و ۶ سامانه هوشمند ترددشمار از جمله سیستم‌های هوشمند حمل‌ونقل است که در آزادراه شیراز - اصفهان احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

آزادراه شیراز - اصفهان به ۴۰ سامانه هوشمند مجهز می‌شود

راستیار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این پروژه در حال طی تشریفات قانونی مناقصه می‌باشد و پس از فرایند انتخاب پیمانکار و انعقاد قرارداد، امید داریم تا خرداد ۱۴۰۳ این سامانه‌ها به بهره‌برداری برسند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان