کد خبر: ۱۶۲۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۵ - ۲۴ دی ۱۴۰۲
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس اعلام کرد:

تشکیل ۵۱ اتحادیه صنفی کشاورزی در استان فارس

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس از تشکیل ۵۱ اتحادیه و ۱۶ اتاق اصناف کشاورزی در این استان در راستای استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی در استان فارس خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید کاظم موسوی مدیر سازمان تعاون روستایی فارس، از تشکیل ۵۱ اتحادیه و ۱۶ اتاق اصناف کشاورزی در این استان در راستای استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی در استان فارس خبر داد و گفت: بر اساس ابلاغیه‌های وزارت جهاد کشاورزی، با استقرار ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی در استان فارس تا کنون ۵۱ اتحادیه صنفی و ۱۶ اتاق اصناف کشاورزی در این استان تشکیل شده است.

وی ادامه داد: تاکنون برای تبیین استقرار آئین نامه اجرایی نظام صنفی کشاورزی و اجرایی شدن ساختار جدید نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی جلسات متعددی برگزار شده که سبب تشکیل ۷۶ کمیسیون نظارت بر اصناف کشاورزی در سطح شهرستان‌های فارس شده است بر این اساس استان فارس به عنوان استان پیشرو در کشور معرفی شده است.

موسوی افزود: تا کنون ۵۱ اتحادیه صنفی کشاورزی در ۲۶ شهرستان استان به ثبت رسیده که از این میان انتخابات ۲۸ اتحادیه صنفی به صورت الکترونیکی برگزار شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس افزود: هویت‌بخشی به کشاورزان یکی از اهداف نظام صنفی کشاورزی است: از ابتدای سال جاری تا کنون برای هشت هزار پروانه کسب کشاورزی در سامانه سبک جهت بهره برداران بخش کشاورزی صادر شده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان