کد خبر: ۱۶۲۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۲۵ دی ۱۴۰۲
اخبار شهرستان‌ها؛

نشست فرمانداران ۷ شهرستان جنوب فارس در لارستان

نشست فرمانداران شهرستان‌های؛ لارستان، لامرد، مهر، خنج، گراش، اوز و جویم به میزبانی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌ها پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، جلسه ستاد انتخابات شهرستان‌های جنوب استان فارس با حضور محمد رضایی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس و فرمانداران شهرستان‌های لارستان، لامرد، مهر، خنج، گراش، اوز و جویم به میزبانی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

در این نشست مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس با بیان اینکه در نظام اسلامی، چشم‌انداز ۴ساله مملکت در حوزه مجلس و خبرگان مشخص می‌شود، اظهار داشت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، «و تواصوا به الحق»، تشویق مردم برای حضور در صحنه است که شاید مهم‌ترین موضوع آن همین شرکت مردم در انتخابات باشد.

محمد رضایی با ابراز خرسندی از میزبانی شایسته فرمانداری ویژه لارستان در برگزاری جلسه و با تقدیر از فرمانداران شهرستان‌های جنوبی فارس، افزود: شرایط کنونی بسیار حساس است و انتخابات مهم‌ترین آوردگاه نظام در اتفاقات پیش‌رو است.

وی با بیان اینکه در عصر حاضر جبهه مقاومت در سطح منطقه و جهان توانسته خود را به‌عنوان یک قدرت جدید نشان دهد و طی مدت اخیر برای نخستین‌بار ناو نظامی آمریکا توسط انصارالله یمن مورد اصابت قرار گرفت، افزود: وقتی یک هژمونی یک ابرقدرت بر زمین ریخته می‌شود و جریان مقاومت را تهدید و سپس در عمل اجرا می‌کند، به معنی ظهور یک ابرقدرت جدید است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس با اشاره به اینکه یمن توانسته در تحولات به‌خوبی اثرگذار باشد و امروز نقش یمن بسیار پررنگ است، تصریح کرد: ۴۰ درصد از منابع انرژی جهان از تنگه باب‌المندب عبور می‌کند و یمن گلوی اروپا را فشار می‌دهد و باید بدانیم انصارالله بازوی انقلاب اسلامی است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اذعان به اینکه برنامه‌ریزی دشمن کاهش مشارکت عمومی در انتخابات و کاهش سطح امنیت است، خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت شورای محلات، امام‌جماعت مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج، معتمدین و غیره سطح مشارکت اهالی محله را افزایش داد.

نشست فرمانداران ۷ شهرستان جنوب فارس در لارستان

وی با تأکید بر اینکه انتخاب شخص برای ما ملاک نیست و تصمیم‌گیرنده، مردم هستند و تصمیم آنها برای ما قابل‌احترام است، ادامه داد: باید بخشداران، دهیاران، معتمدین، پایگاه‌های مقاومت، امام‌جماعت مسجد روستا و غیره در راستای افزایش مشارکت در انتخابات هم‌فکری شود.

رضایی با بیان اینکه می‌بایست با گردآوری جریان‌های سیاسی پذیرفته در نظام و تشریح وضعیت کلی برای آنان، در راستای افزایش مشارکت عمومی تلاش کرد، افزود: باید برای دانش‌آموزان چهارم متوسطه جشن رأی اولی‌ها به‌عنوان یک تکلیف سیاسی برای تمام مدارس با حضور اولیاء دانش‌آموز در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار شود.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس با اشاره به نقش بازاریان و کسبه در رونق‌بخشی به انتخابات، اضافه کرد: باید فرمانداران جنوب فارس با هم‌فکری در برگزاری انتخابات پرشور و با استفاده از ظرفیت برادران تسنن و تشیع اقدام کنند.

در این نشست داریوش دهقان فرماندار ویژه لارستان در سخنانی با بیان اینکه مجموع شعبات حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در دوره گذشته انتخابات ۲۰۵ شعبه بوده و که امسال به ۲۲۲ شعبه افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: در سطح شهرستان لارستان در دوره قبل ۹۷ شعبه اخذ رأی داشته‌ایم که در انتخابات امسال به ۱۰۶ شعبه افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت در دوره گذشته در کل حوزه انتخابیه ۴۳ درصد و در شهرستان لارستان ۴۴ درصد بوده است، افزود: در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز مردم ۵۳ درصد مشارکت داشته‌اند.

این مقام مسئول با اذعان به اینکه بازدیدهای لازم از شعبات حساس و مهم برای برقراری امنیت و مقابله با تخلفات انتخاباتی صورت‌گرفته است، تصریح کرد: تمام نیروهای شعبات اعم از اعضای هیئت اجرایی، نمایندگان فرماندار و غیره انتخاب شده‌اند.

نماینده عالی دولت در لارستان از اختصاص دو شعبه مجزا برای رأی اولی‌های بانوان و آقایان خبر داد و یادآور شد: در سر شعبات از همه گروه‌های سیاسی، ورزشی، هنری و غیره استفاده شده است.

فرماندار ویژه لارستان با اشاره به اینکه از افراد بالای ۵۵ سال در شعبات استفاده نشده است و سعی شده بیش‌تر افراد زیر ۵۰ سال بهره گرفته شود، خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال در لارستان در دو دهه برگزار می‌شود که با تقسیم‌بندی مدیران، با ارائه گزارش خدمات دولت به مردم می‌رسانند و از طرفی خواسته‌های مردم جمع‌آوری و حل می‌کنند یا در قالب کارگروه‌ها پیگیری می‌شود.

وی با اذعان به اینکه برگزاری جشن‌های دهه مبارک فجر برای تمام روستاها و مدارس پیش‌بینی شده است، یادآور شد: برگزاری جشنواره بومی محلی، صنعتگران، کارگران، بازاریان و غیره برگزار می‌شود.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم اضافه کرد: آمادگی لازم در برگزاری انتخابات وجود دارد.

انتهای پیام /

منبع: میلاد لارستان
نظرات بینندگان