کد خبر: ۱۶۲۴۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴ - ۲۷ دی ۱۴۰۲
مدیرکل زندان‌ها و رئیس ستاد دیه استان فارس خبر داد:

پرداخت وام قرض‌الحسنه به ۳۷ زندانی نیازمند فارس

مدیرکل زندان‌ها و رئیس ستاد دیه استان فارس، گفت: با اعطای تسهیلات منجر به آزادی ۳۷ زندانی جرائم غیر عمد فارس موافقت شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به منظور کمک به مددجویان و پرداخت دیه اولیای دم و مصدومان و پرداخت سایر محکومیت‌های مالی غیر کلاهبرداری به محکوم‌له، تسهیلات قرض‌الحسنه مطابق ضوابط به زندانیان نیازمند پرداخت می‌شود.

مدیرکل زندان‌ها و رئیس ستاد دیه استان فارس در این خصوص گفت: با اعطای تسهیلات منجر به آزادی ۳۷ زندانی جرائم غیر عمد فارس بصورت تسهیلات وام یا بلاعوض موافقت شد.

اسحاق ابراهیمی ادامه داد: از ابتدای امسال  ۴۱۵ زندانی جرائم غیر عمد از زندان آزاد شده و به جامعه و کانون خانواده بازگشته اند.

وی بدهی این زندانیان را یک هزار و ۱۵۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با رایزنی‌های مددکاران زندانها و ستاد دیه، شکات بیش از ۶۴٠ میلیارد تومان از حق خود را گذشت کرده اند ؛ همچنین بیش از ۷ میلیارد تومان آورده خود زندانیان بوده و مراجع قضایی استان هم با رسیدگی در کمترین زمان ممکن به پرونده ها،میزان ۴۳۷ میلیارد تومان بصورت پذیرش مطلق و همچنین تقسیط اعسار ، رسیدگی کردند .

همچنین بیش از۶۷ میلیارد تومان از سوی خیرین یا اعتبارات ستاد دیه مرکز تامین و پرداخت شده است.

مدیرعامل ستادی استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه برای آزادی این زندانیان بیش از ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی جذب شده است گفت: همینک ۹۷۷ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان نگهداری می شوند که ۴۷ نفر از این تعداد زن هستند .

وی ادامه داد: از آغاز سال جاری تاکنون تعداد ۸۶۲ پرونده ستاد دیه تشکیل شده که ۳۸۴ پرونده به کمیته ویژه در ستاد دیه کشور در تهران ارسال شده و از این بابت استان اول کشور در ارسال پرونده به تهران و جذب کمک ها هستیم.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان