کد خبر: ۱۶۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ - ۲۸ دی ۱۴۰۲
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز خبر داد:

آموزش مستمر فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان کلان‌شهر شیراز

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از آموزش مستمر فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی کلان‌شهر شیراز خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل روابط‌عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز؛ هادی شه دوست شیرازی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه زنگ آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس کلان‌شهر شیراز هم‌زمان با هفته حمل‌ونقل در سال ۱۴۰۱ با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان فارس نواخته شد، اظهار کرد: این طرح در سال گذشته و هم‌زمان با هفته حمل‌ونقل با آموزش ۵۰۰ مدرسه آغاز و تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۲ در تمامی مدارس مقاطع پیش‌دبستانی و ابتدایی دخترانه و پسرانه به‌صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

شه دوست شیرازی با اشاره به اینکه مفاهیم آموزشی ترافیک به زبان هنر و به شکل ساده از طریق هنرمندان شیرازی به دانش‌آموزان منتقل می‌شود، تصریح کرد: آموزش‌ها به طور مستمر و بر اساس سرفصل‌های مشخص شامل اصول عبور ایمن از خیابان در روز و شب، فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی، مفاهیم چراغ‌راهنمایی و قوانین و مقررات راهنمایی‌ورانندگی به زبان طنز و هنر برای دانش‌آموزان تشریح می‌گردد.

 معاون شهردار شیراز رمز اثربخشی آموزش‌ها را استمرار عنوان و خاطرنشان کرد: تکرار و استمرار آموزش ویژه دانش‌آموزان و سایر اقشار جامعه از طریق پارک‌های ترافیک، فضای مجازی، صداوسیما، به‌صورت چهره‌به‌چهره و اقلام کمک‌آموزشی برنامه‌ریزی و در دستور کار این مجموعه قرار دارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز همچنین در خصوص حوزه فرهنگ‌سازی ترافیکی یادآور شد: در این باره، هم بحث تشکیل کمپین «قرار مهرماهی» و همچنین تبلیغات محیطی از ابتدای سال تحصیلی انجام‌گرفته؛ به‌طورکلی رانندگان را نسبت به تردد عابران پیاده و خصوصاً دانش‌آموزان و عدم تجمع در ورودی و خروجی‌های مدارس در سطح شیراز حساس‌تر از قبل کرده‌ایم.

شه دوست شیرازی گفت: این کمپین با عنوان قرار مهرماهی، قراری است که معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با دانش‌آموزان، رانندگان و والدین می‌گذارد برنامه‌ریزی و تدوین‌شده.

وی تصریح کرد: علاوه بر اهمیت و تلاش مستمر معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز در بحث آموزش فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان، ایمن‌سازی و ساماندهی معابر و فضاهای منتهی به مدارس نیز در اولویت‌های کاری این مجموعه قرار دارد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز فرهنگ ترافیک هر جامعه را یکی از نمودهای رفتاری افراد در استفاده از فضاهای متعلق به عبور و مرور آن جامعه دانست و عنوان کرد: باتوجه‌به نقش مهم دانش‌آموزان آینده‌ساز در جامعه و باهدف نهادینه‌سازی فرهنگ و قوانین ترافیکی، مسیر خود را در آموزش هرچه بیشتر آینده‌سازان جامعه ادامه خواهیم داد. 


انتهای پیام/

نظرات بینندگان