کد خبر: ۱۶۲۴۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - ۳۰ دی ۱۴۰۲

نبود خدمات رفاهی برای ۸۰۰ خانوار در اقلید

مطالبه ۸۰۰ خانوار ساکن در مسکن مهر اقلید برای ارائه خدمات رفاهی بهتر و بیشتر برای اهالی این شهرک با حضور مسئولان بررسی شد.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌ها پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، ساکنین سایت ۵۰ هکتاری مسکن مهر اقلید، تحت عنوان شهرک امام رضا (ع) که از سال ۱۳۸۶ استارت آن زده شد و هم اکنون نزدیک به ۸۰۰ واحد آن تکمیل شده، با مشکلات متعدد رفاهی مواجه هستند.

ایجاد فضای سبز، از برنامه‌های سال آینده شهرداری اقلید
یکی از مطالبات مردم این شهرک، عدم وجود مرکز تفریحی و فضای سبز در این منطقه است که شهردار اقلید در پاسخ به این مهم گفت: ایجاد فضای سبز و مرکز تفریحی به عهده اداره راه و شهرسازی است و شهرداری اقلید هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد.

زارع در ادامه با بیان اینکه مسکن مهر اقلید هنوز به مدیریت شهری تحویل داده نشده اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها و چشم‌اندازهای مجموعه شهرداری، ایجاد فضای سبز و ساماندهی بولوارهای شهرک است.

عدم راه‌اندازی فضای آموزشی با وجود ساختمان مدرسه

سال گذشته ساختمان مدرسه مسکن مهر به سازمان نوسازی مدارس استان فارس تحویل داده شد و پیش‌بینی می‌شد در سال تحصیلی فعلی این مدرسه پذیرای دانش‌آموزان باشد؛ اما این مهم رخ نداد.

نبود خدمات رفاهی برای ۸۰۰ خانوار در اقلید

مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان اقلید در پاسخ به این سؤال که چرا از فضای آموزشی این شهرک برای تحصیل دانش‌آموزان محل بهره‌ای برده نشده گفت: اداره راه و شهرسازی ساختمان مدرسه را به طور کامل تجهیز نکرده بود که با پیگیری سازمان نوسازی مدارس، نواقص آن رفع شده و انتظار می‌رود در بهمن‌ماه ۱۴۰۲ افتتاح شود.

درویشی با بیان نواقص این ساختمان عنوان کرد: ساختمان مدرسه فاقد دیوارکشی و سرویس بهداشتی بود که طی مدتی که این فضا تحویل سازمان نوسازی مدارس بود، مشکلات این مدرسه رفع شد.

آب‌وهوای اقلید، بهانه‌ای برای تعویق پروژه‌های عمرانی 

سال گذشته با حضور معاون استانداری فارس کلنگ مجموعه ورزشی شهرک امام رضا (ع) به زمین زده شد و طی یک سال سپری شده فقط ۳۰ درصد از بخش زیرسازی چمن مصنوعی، پیشرفت فیزیکی داشته است!

با اعلام روابط‌عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان اقلید، این پروژه ورزشی در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع پیش‌بینی‌شده که یک هزار و ۵۰ مترمربع از آن به زمین چمن مصنوعی اختصاص دارد و یک میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده بود.

با اعلام مسئولین اداره ورزش و جوانان اقلید، شرایط آب‌وهوایی شهرستان اقلید سبب شده تا ادامه کار و تکمیل پروژه به سال آینده موکول شود.

پس از بررسی مطالبات مردم شهرک امام رضا (ع) و پس از پیگیری از مسئولین مربوطه، به سراغ متولی این پروژه یعنی اداره راه و شهرسازی اقلید رفته‌ایم که ریاست این اداره در ابتدا با اشاره به فضای آموزشی این شهرک گفت: در بحث آموزشی و ساخت مدرسه، طبق تکالیف قانونی راه و شهرسازی وظیفه دارد فقط یک‌سوم از هزینه‌های ساخت تأسیسات روبنایی از جمله مدرسه، کلانتری، درمانگاه و مسجد را پرداخت یا احداث نماید.

رئیسیان در ادامه افزود: درعین‌حال که ساختمان مدرسه ۶ کلاسه ساخته شده است، بیش از دو سوم کل هزینه توسط راه و شهرسازی پرداخت شده است که سایر موارد نیز بر عهده دستگاه بهره‌بردار است .

وی در ادامه اظهار داشت: موضوع تحویل به شهرداری، به‌منظور تکمیل عملیات آماده‌سازی است که شامل احداث و تا مرحله آسفالت معابر و پل‌ها و... است که پیمانکار قبلی طرف قرارداد راه و شهرسازی بخش عمده‌ای از این موارد را انجام داده و در برخی موارد نواقص جزئی وجود دارد که با پیگیری‌های مستمر در حال رفع است.

رئیسیان در پایان افزود: ساختمان مسجد برای این شهرک از سنوات قبل ساخته شده است و مورداستفاده ساکنان است؛ همچنین ساختمان درمانگاه سال گذشته به شبکه بهداشت و درمان تحویل داده شد و ساختمان کلانتری نیز آماده بهره‌برداری است.

انتهای خبر/

منبع: فارس
نظرات بینندگان