کد خبر: ۱۶۲۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۳۰ دی ۱۴۰۲
شهردار منطقه ۴ شیراز:

باغ جنت به شهربازی کودکان و بزرگسالان مجهز می‌شود

شهردار منطقه ۴ شیراز گفت: به زودی ساخت و تجهیز شهربازی ویژه بزرگسالان و کودکان در بوستان باغ جنت شیراز آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حسام‌الدین اسدزاده شهردار منطقه ۴ شیراز گفت: احداث و بهره‌برداری شهربازی بزرگسال و کودک بوستان جنت با همکاری سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و مشارکت بخش خصوصی در راستای تحقق نقش گردشگری شهر در طرح ساختاری و راهبردی و تأمین خدمات تفریحی شهروندان اجرا می‌شود.

اسدزاده افزود: این شهربازی با تعداد ۱۹ دستگاه بازی در زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع و با مبلغ بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان احداث و تجهیز می‌شود تا شهروندان و گردشگران از آن بهره‌مند شوند.

شهردار منطقه ۴ شیراز بیان کرد: بخش بزرگسالان با ۶ دستگاه سنگین شامل چرخ‌فلک ۵۰ متری وی ای پی، کشتی وایکینگ، فریزبی، صندلی پرنده، سالتو، ماشین برقی و در بخش کودک نیز با ۱۳ دستگاه شامل یوفو کودک، فریزبی کودک، کشتی وایکینگ کودک، کف‌گردان حیوانات، بالگرد کودک، آفتاب‌مهتاب، تاب دلقک، ترامپولینگ، قلعه بادی، استخر توپ، گیم، بازی شانسی و قایق پایی به‌صورت سرپوشیده ساخت و تجهیز می‌شود.

اسدزاده افزود: مدت احداث این پروژه حداکثر ۱۰ ماه است که پس از اخذ مجوزهای لازم از اداره استاندارد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مقیاس عملکردی این شهربازی منطقه‌ای است و تأمین‌کننده خدمات گردشگری و تفریحی در منطقه غرب شهر است.

باغ جنت به شهربازی کودکان و بزرگسالان مجهز می‌شود

هومان معصومی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز گفت: سرمایه‌گذار پروژه احداث شهربازی بوستان جنت با تلاش‌های سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و شهرداری منطقه ۴، انتخاب و مرحله انعقاد قرارداد آغاز شد.

معصومی اظهار کرد: سرمایه‌گذار پروژه احداث شهربازی بوستان جنت، با تلاش‌های سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی و شهرداری منطقه ۴، انتخاب و مرحله انعقاد قرارداد آغاز شد.

وی دراین‌خصوص گفت: عملیات اجرایی احداث شهربازی باغ جنت با مشارکت سرمایه‌گذار به‌زودی و پس از عقد قرارداد، آغاز می‌شود و طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، این پروژه ظرف مدت ۱۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری شیراز با بیان این مطلب که باغ جنت به‌عنوان بزرگ‌ترین بوستان تفریحی منطقه جنوب شیراز تاکنون شهربازی نداشته است، گفت: در این پروژه از ۱۹ نوع دستگاه بازی در مقیاس بزرگ و متوسط نصب می‌شود و اجرای آن علاوه بر افزایش سرانه تفریحی شهروندان شیراز، بستر نشاط اجتماعی را نیز فراهم خواهد کرد.

معصومی بیان کرد: با رویکرد تأمین زیرساخت‌های تفریحی و ایجاد نشاط اجتماعی، احداث شهربازی در بوستان‌های آزادی، جنت و نماز در محدوده مناطق ۱، ۴ و ۱۱ در قالب بسته سرمایه‌گذاری تدوین و ارائه‌شده است که پس از رایزنی با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی مختلف همچنین مذاکرات متعدد باهدف کارشناسی فنی و اقتصادی، سرمایه‌گذار بوستان جنت تعیین‌شده و بوستان آزادی نیز به‌زودی به نتیجه نهایی خواهد رسید.

انتهای خبر/
نظرات بینندگان