کد خبر: ۱۶۲۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۳۰ دی ۱۴۰۲
جام ملت‌های آسیا؛

صدرنشینی و صعود ایران در جام ملت‌های آسیا

تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا مقابل هنک‌کنگ به برتری رسید.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، تیم ملی فوتبال ایران شب گذشته از گروه C جام ملت‌های آسیا به مصاف هنگ‌کنگ رفت که این دیدار درنهایت با نتیجه ۱-۰ به سود ملی‌پوشان ایران پایان یافت.

مهدی قائدی در دقیقه ۲۴ تک گل ایران را به ثمر رساند.

تیم ملی با این برد ۶ امتیازی شد و جواز حضور در مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا را کسب کرد.
ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، سیدمجید حسینی (۶۵- سعید عزت‌اللهی)، محمدحسین کنعانی زادگان، رامین رضاییان، سامان قدوس، روزبه چشمی، مهدی قائدی (۶۵- محمد محبی)، مهدی طارمی (۷۶- امید ابراهیمی)، علیرضا جهان‌بخش (۸۱- احسان حاج صفی) و شهریار مغانلو (۶۵- کریم انصاری‌فرد).

ترکیب هنگ‌کنگ: یاپ هونگ، گربیک بنجامین، واس نونیز، زی نام، چان شینیچی، وو چان مینگ (۹۰- مکس پون)، تان چوک لوک (۹۰- چانگ هی)، مت اور (۷۳- فریرا)، اورتون کامارگو، سونگ مینگ هیم و چان سیو فیلیپ (۷۳- وونگ وای).

داور: حنا حطاب از سوریه

بازی در نیمه نخست از سرعت قابل‌قبولی برخوردار بود و در دقیقه ۱۱ هنگ‌کنگی‌ها روی اشتباه مدافعان ایران در پشت محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که شوت خطرناک مت اور در اختیار بیرانوند قرار گرفت. اشتباه عجیب روزبه چشمی در دقیقه ۱۷ اورتون کامارگو در موقعیت گل قرارداد که ضربه این بازیکن با خوش‌شانسی بیرانوند و ملی‌پوشان ایران به بیرون رفت. 

ضربه سر شهریار مغانلو روی ارسال دیدنی رامین رضاییان در دقیقه ۲۲ به تیرک عمودی هنگ‌کنگ برخورد کرد. مهدی قائدی در دقیقه ۲۴ روی پاس فرار و توی عمق میلاد محمدی در داخل محوطه جریمه هنگ‌کنگ صاحب توپ شد که مهاجم ایران با بغل پای فنی گل اول ایران را به ثمر رساند. در دقیقه ۴۰ توپ ارسالی هنگ‌کنگ از جناح چپ زمین را میلاد محمدی در شرایطی که بیرانوند بیرون‌آمده بود، به شکل عجیبی دفع کرد و درحالی‌که توپ در آستانه ورود به دروازه بود را بیرانوند با کف دست بیرون آورد و به چان فیلیپ داد، اما این بازیکن نتوانست از موقعیت عالی تیمش بهره ببرد و خیلی راحت توپ را در اختیار گلر ایران گذاشت تا این بازی در نیمه اول با برتری یک بر صفر ایران به پایان برسد.

نیمه دوم این بازی با نمایش پراشتباه ملی‌پوشان همراه شد و ستاره‌های ایران نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه هنگ‌کنگ ایجاد کنند. تعویض‌های قلعه‌نویی در جریان بازی نیز از کمکی به بهترشدن وضعیت بازی تیم ملی نکرد و حتی این هنگ‌کنگی‌ها بودند که در واپسین دقایق نیمه دوم نمایش هجومی به خود گرفتند و در دقیقه ۷۷ می‌توانستند به گل تساوی برسند که ضربه این بازیکن رقیب به بیرون رفت. 

در دقیقه ۸۰ رامین رضاییان روی ضد حمله به داخل محوطه جریمه هنگ‌کنگ رسید و شوت مدافع ایران از کنار دروازه هنگ‌کنگ به بیرون رفت در دقیقه ۸۶ ارسال قائدی و ضربه سر کریم انصاری‌فرد می‌توانست ایران را به گل دوم برساند که توپ به شکل خطرناکی به کرنر رفت. در وقت‌های اضافه هنگ‌کنگی‌ها روی دروازه ایران فشار آوردند؛ اما صاحب موقعیت نشدند تا این بازی درنهایت با همان نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان برسد.

ایران با این پیروزی ۶ امتیازی شد و موقتاً در صدر گروه C ایستاد تا صعود ملی‌پوشان به‌دور بعدی قطعی شود.

هنگ‌کنگ نیز با قبول دومین شکست خود در این رقابت‌ها در رده چهارم این گروه قرار گرفت.

انتهای خبر/

منبع: خبر ورزشی

نظرات بینندگان