کد خبر: ۱۶۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

بستری ۲۱۷ بیمار مشکوک به کرونا در فارس

هم اکنون ۲۱۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، ۲ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۲۰۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۳۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۶۰ هزار و ۳۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۶۹۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۹۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

بستری ۲۱۷ بیمار مشکوک به کرونا در فارس

هم اکنون ۲۱۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

در هفته گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۲۱ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۷ هزار و ۸۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب ۴ دز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۱۲ دز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۴ دز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۷ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۷ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دز یادآور واکسن بوده است.

انتهای خبر/

نظرات بینندگان