کد خبر: ۱۶۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۲
فرماندار شهرستان کوار خبر داد:

شهرستان کوار مهیای برگزاری انتخاباتی پرشور است

فرماندار کوار از آمادگی این شهرستان طبق قوانین و مقررات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت بالا در اسفندماه سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌ها پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل بهار کوار، سعید خانی فرماندار شهرستان کوار با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری که انتخابات را لیله‌القدر انقلاب اسلامی خواندند، گفت: انتخابات به‌صورت فرایندی انجام می‌شود که امسال پس از اعلام شروع این فرایند از سوی وزارت کشور، برای اولین‌بار پیش ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی به‌صورت اینترنتی کلید خورد.

وی افزود: پس از بررسی مدارک متقاضیان و موضوعاتی که باید در پیش ثبت‌نام انجام می‌شد، ثبت‌نام اصلی شکل گرفت. البته قبل از این مرحله هیئت‌های اصلی و اجرایی انتخابات در شهرستان تشکیل شد.

فرماندار شهرستان کوار با بیان اینکه هیئت‌های اصلی و اجرایی متشکل از معتمدان شهرستان کوار طبق قوانین شکل گرفت، گفت: این هیئت به دفتر نظارت شهرستان معرفی و تعدادی تأیید و رد صلاحیت شدند که از ۳۰ نفر معرفی‌شده ۸ نفر با رأی مخفی به‌عنوان هیئت اجرایی انتخاب شدند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: تشکیل هیئت اجرایی از سوی معتمدان دال بر مردمی‌بودن انتخابات است و بر این عوامل ۳ نفر دیگر متشکل از فرماندار و نماینده حقوقی و اداری که به ترتیب از سوی مرجع دادگستری و ثبت‌احوال معرفی می‌گردد، اضافه می‌شود.

شهرستان کوار مهیای برگزاری انتخاباتی پرشور است

شعب اخذ رأی در شهرستان بازبینی و رفع نقص شدند

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار وظیفه اول هیئت اجرایی را بازبینی شعب اخذ رأی عنوان کرد و گفت: از سال گذشته نواقص ۵۳ صندوق اخذ رأی مورد بررسی قرار گرفت و از آن‌ها بازدید به عمل آمد که این رقم در سال جاری به ۵۶ صندوق برای انتخابات ۱۱ اسفندماه افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه کمیته‌های ارتباطی وضعیت دستگاه‌های الکترونیکی شعب اخذ رأی را مطلوب اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: برای تأمین عوامل اجرایی شعب اخذ رأی، لیست‌ها احصا گردیده و در هیئت نظارت شهرستان در حال تصویب است.

فرماندار شهرستان کوار زمان تشکیل کمیته‌های انتخاباتی را ابتدای سال جاری عنوان کرد و افزود: کمیته‌های فناوری، آموزش، حقوقی، امنیتی، اطلاع‌رسانی و … در حال تشکیل جلسه هستند.

خانی از تشکیل جلسه تعاملی برای برگزاری انتخابات به میزبانی شهرستان کوار سخن گفت و ابراز داشت: فرمانداران شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه و رئیس‌دفتر نظارت شهرستان به همراه ۲ نفر دیگر و یک نفر از دفتر نظارت استان جلسه مثمرثمری را تشکیل دادند که در آن بحث سلامت و مشارکت در انتخابات مورد بررسی قرار گرفت.

وی ضمن صحبت از تشکیل کمیته نارضایتی‌ها در شهرستان ذیل شورای تأمین اظهار داشت: کمیته نارضایتی‌ها بسیاری از مشکلات را در شهرستان حل نموده و مواردی را که در شهرستان قابل‌حل نیستند به استان ارسال می‌نماید.

فرماندار کوار افزود: هر صندوق دارای ۲۰ عضو از عوامل اجرایی و نظارتی خواهد بود و جمعاً ۱۲۰۰ نفر در روز برگزاری انتخابات در حیطه اجرا و نظارت همکاری خواهند داشت.
۴۰ درصد از رأی اولی‌های شهرستان کوار در روز برگزاری انتخابات، در شعب اخذ رأی همکاری می‌کنند.

سعید خانی راجع به نحوه همکاری رأی اولی‌ها در شعب اخذ رأی گفت: باتوجه‌به تغییر نسل و ضرورت بهره‌مندی از نیروی انسانی جوان، در استان پیشنهاد همکاری فعال این گروه سنی مطرح شد که ما در حال اعمال آن هستیم.

وی با بیان اینکه لیست رأی اولی‌ها در مدارس و از متقاضیان جمع‌آوری‌شده است، گفت: ۴۰ درصد از عوامل برگزاری انتخابات رأی اولی‌ها هستند و تعداد رأی اولی‌ها در شهرستان کوار برای انتخابات پیش رو بین ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۶۰۰ نفر برآورد شده است.

فرماندار شهرستان کوار در پایان مردم را پیش‌گام در مشارکت انتخاباتی دانست و افزود: مردم همواره پیش‌تر از مسئولان در انتخابات مشارکت داشته‌اند و امسال نیز بهتر از سالیان قبل انتخاباتی پرشور را با مشارکت بالا رقم خواهند زد.

انتهای خبر/224224
نظرات بینندگان