کد خبر: ۱۶۲۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۲
طی یک‌ ماه گذشته انجام شد؛

کشف ۸۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در لارستان

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی طی یک ماه اخیر، از کشف انواع کالای قاچاق در سطح شهرستان به ارزش ۸۸ میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه شهرستان‌ها پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید محمد یوسفی فرمانده انتظامی لارستان امروز دوشنبه ۲ بهمن به رسانه‌ها گفت: در راستای مطالبات شهروندان، مأموران انتظامی لارستان طرح ارتقای امنیت اجتماعی و محله محور را باقدرت در نقاط آسیب‌زا و جرم‌خیز در سطح شهرستان به مرحله اجرا گذاشتند.

وی افزود: کشف ۷۵ هزار لیتر سوخت قاچاق، دستگیری ۱۴ نفر سارق و ۳۳ فقره انواع سرقت و کشف پنج هزار و ۹۳۶ انواع پوشاک، از نتایج این طرح‌ها بود.

فرمانده انتظامی لارستان با اشاره به مطالبات شهروندان در زمینه برخورد با هنجارشکنان، گفت: دراین‌خصوص ۲۱ نفر خرده‌فروش و ۱۶ نفر معتاد متجاهر دستگیر و جمع‌آوری شد و همچنین ۳۱ کیلو و ۱۸ گرم انواع مواد مخدر کشف و ۵۹ دستگاه موتورسیکلت و ۱۴۱ دستگاه خودرو متخلف نیز توقیف شد.
کشف ۸۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در لارستان

 یوسفی با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند، تصریح کرد: طرح‌های ارتقا امنیت اجتماعی برابر قانون برای افزایش سطح امنیت و آرامش مردم همچنان ادامه دارد و تا کنون موفقیت‌های خوبی در این راستا داشته‌ایم و با مخلان نظم و آرامش برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

۲۵ رأس گوسفند قاچاق در تازه‌ترین کشف

فرمانده انتظامی لارستان همچنین در تازه‌ترین کشف قاچاق در این شهرستان به توقیف یک دستگاه وانت نیسان و کشف ۲۵ رأس گوسفند قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ریال اشاره کرد.

 یوسفی اظهار داشت: مأموران انتظامی لارستان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه وانت نیسان حامل دام مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو ۲۵ رأس گوسفند قاچاق کشف شد و برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش احشام مکشوفه ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه راننده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، تصریح کرد: قاچاق کالا یک معضل اجتماعی است که مبارزه با این پدیده شوم بزرگ‌ترین کمک و حمایت از اقتصاد و تولیدات داخلی است، و در این راستا محورهای اصلی و فرعی این شهرستان به‌صورت محسوس و نامحسوس و شبانه‌روزی تحت کنترل پلیس بوده تا تحرک از قاچاقچیان و ضربه‌زنندگان به اقتصاد جامعه سلب شود.

انتهای خبر/

  


  
نظرات بینندگان