کد خبر: ۱۶۲۵۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۱ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۲
عضو شورای شهر شیراز:

به کسانی که فساد ستیزند رای می‌دهیم

عضو شورای شهر شیراز گفت: به کسانی رأی دهیم که دین و اخلاق را مدنظر قرار داده و احساس مسئولیتی عمیق از ورود به قوه مقننه دارند، به کسانی که مرزبندی خود با دشمن را روشن کرده‌اند، به آن‌ها که مصالح کلی نظام را به مصالح منطقه‌ای ترجیح دهند، به آن‌ها که اهل صبر و بصیرت‌اند، فساد ستیزند و اهل ساده‌زیستی و پرهیز از اشرافی‌گری دارند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهدی طاهری عضو شورای شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود در یک‌صد و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تبریک حلول ماه رجب به همه امت اسلام و شهروندان عزیز شیراز، سومین حرم اهل‌بیت (ع) خود اظهار کرد: ایام سخت و درعین‌حال سرنوشت‌سازی در تاریخ بشریت را پشت سرمی گذاریم، برای غزه که نماد بین‌المللی مقاومت است اعداد فقط شده‌اند غصه‌های بی‌پایان ملتی مظلوم و مقتدر در دل آزادگان جهان، ۲۴ هزار شهید، ۶۰ هزار مجروح که ۳ هزار تن آنان از جمله هزار کودک معلول‌اند، شهری که روزانه ۳۰۰ نفر بی‌گناه و بی‌دفاع در آن به خاک و خون کشیده می‌شوند و آرام‌آرام به تلی از خاک تبدیل شده و گویی قصد دارند تا آن را از روی زمین محو کنند.

وی گفت: آیا مسئله لاینحل امپراتوری غرب و ارتجاع عرب در این ۷۰ سال، نفس‌کشیدن این اطفال و زنان و مردان بی‌گناه بر روی کره خاکی بود، خنده‌هایشان و بازی کودکانشان شما را آزار می‌داد. اُف بر شما باد از این همه ددمنشی. به‌راستی این همه جنایت روی خون‌خوارترین جلادان تاریخ را سفید کرد.

طاهری در ادامه فلسطین را نماد صبری افسانه‌ای در عالم بشریت دانست و گفت: انسان‌های آزاده جهان که در بند رسانه‌های افسونگر غرب نمانده‌اند، خیابان‌های شهرهای عالم را مملو از جمعیت ساخته و همه فریاد فلسطین آزاد را سر می‌دهند. 

طاهری، ضمن محکوم نمودن جنایات اخیر رژیم پلید صهیونیستی در سوریه که سبب شهادت تعدادی از فرماندهان محور مقاومت و مستشاران سپاه عزیز شد، عنوان کرد: یقین داریم که خون مطهر شهیدان ما به اذن الله مقدمات انتقام سخت که همانا پاک‌شدن منطقه از لوث وجود استکبار جهانی است را فراهم خواهد ساخت.

 صهیونیست‌ها در این دست‌وپازدن‌ها، دیوانه‌وار به دنبال آزمودن تدبیر و صبر راهبردی نظام مقدس ما و محور مقاومت هستند تا جنگی گسترده و جدید را درمانِ خاتمهٔ جنگ محدود خود در باریکه غزه کنند.

 آن ارتش خیالی که هنوز از پس چند چریک پابرهنه برنیامده، ادعای گستراندن میدان نبرد تا مرزهای ما را دارد که زهی خیال باطل! آن‌قدر حماقت در اقدامات آن‌ها موج می‌زند که حتی گنده لات‌های هم قسم او مانند آمریکا و انگلیس از گسترده شدن جنگ احتراز داشته و صرفاً بسنده به موشک‌پرانی علیه چند هدف محدود تاکتیکی در یمن نموده‌اند. انتقام سخت، بیش از همه به تدبیر و صبر نیاز دارد و میدان نبرد، آوردگاه آزمودن تدبیرهاست و نه غلیان احساسات. به سخن رهبر فرزانه‌مان ایمان داریم که این رژیم غاصب، رفتنی است، به اذن الله.

وی با استناد به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) همه مردم را به انتخابات دعوت کردند و گفت: از دیدگاه مقام معظم رهبری عنوان شاخص‌های کاندیدای اصلح برای مجلس شورای اسلامی «وعده‏های غیرعملی دادن، وعده‏های بزرگ دادن، این‌ها ملاک نیست؛ باید مردم توجه کنند؛ گاهی علامت منفی هم هست.» 

طاهری توصیه کرد: به کسانی رأی دهیم که: «دین و اخلاق را مدنظر قرار داده و احساس مسئولیتی عمیق از ورود به قوه مقننه دارند، به کسانی که مرزبندی خود با دشمن را روشن کرده‌اند، به آن‌ها که مصالح کلی نظام را به مصالح منطقه‌ای ترجیح دهند، به آن‌ها که اهل صبر و بصیرت‌اند، فساد ستیزند و اهل ساده‌زیستی و پرهیز از اشرافی‌گری دارند. کسانی که توجه واقعی و نه شعاری به مقام و منزلت خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی داشته باشند.

این مقام مسئول در ادامه به جوانان انقلابی اهل رسانه و بسیج مجازی پیشنهاد کرد: تا سامانه‌ای را راه‌اندازی کنند تا هر کاندیدا تمامی وعده‌هایش را چونان سندی در آن ثبت و ضبط کند و همواره در دسترس موکلینش باشد چرا که به اعتقاد حقیر، بهترین معیار نزد مردم، عهد به وعده‌هاست.

طاهری در ادامه در توصیه‌ای مشفقانه به برادران و خواهران محترمی که کاندیدای ورود به مجلس شده‌اند اظهار کرد: اگر به قدرت صندلی‌های مجلس می‌اندیشید که سخت در اشتباهید، زیرا در حقیقت آن کرسی چیزی جز جایگاه زحمت، مجاهدت و نوکری و خدمت به مردم نیست فلذا عاجزانه استدعا دارم مایلان به قدرت، دست از این گناه کبیره بردارند و خود و مردم نجیبمان را از هم اکنون از شر تفکر شیطانی‌تان آزاد کنید که برای همین نیت خیرتان ان‌شاءالله راهی بهشت برین خواهید شد. 

وی فضای مدیریتی امروز شیراز را آلوده به مباحثاتی دانست که بیش از حد سیاست‌زده است و بیان کرد: این آلودگی از جنسی است که دخلی به اصول‌گرا و اصلاح‌طلب ندارد. گویی برخی دعواها، حیدری نعمتی شده‌اند. توان‌های منفردِ ارزشمندی که میل به اجماع ندارند. به اعتقادم برای وقوع آن اجماع طیبه و آرمانی انقلاب اسلامی، «توبه سیاسی» اولین گام جهاد در این مسیر پر بهجت است.

طاهری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هماهنگی میان افکار، عقاید و شعارها با کارکرد و عمل افراد در جامعه را یکی از مصادیق مهم اصلاح ذات البین و نظم دانسته و فرمودند اگر در جامعه‌ای رفتارها و عملکردها بر اساس مبانی فکری و عقیدتی جامعه شکل نگیرد، موجب ایجاد نفاق عمومی در جامعه خواهد شد.

به کسانی که فساد ستیزند رای می‌دهیم

وی در پایان تصریح کرد: در باب صدور احکام مشاوران شهردار شیراز، تأکید دارم تا مشاوران خود را از بین افرادی انتخاب کنند که هم صاحب دانش وافی و البته بالاتر از سطح کارکنان هم حرفه خود در شهرداری بوده و هم دارای تجربه کافی در حوزه‌های مطلوب نظر در مدیریت شهری باشند. از طرف دیگر و به‌منظور حفظ شأن و جایگاه نظارتی اعضا شورا، شایسته‌تر این است که از صدور احکام مشاوره برای اعضا شورا و یا افرادی که نسبت فامیلی با اعضای محترم شورا دارند، خودداری شود.
غلامحسن اسکندری، در نطق پیش از دستور خود گفت: در هفته گذشته در اجلاسیه طراحان و سازندگان در شیراز دو اتفاق تلخ افتاد که باعث ایجاد شبهاتی برای مردم شد.

این مقام مسئول افزود: در کنار عکس یکی از کاندیداهای مجلس که به‌عنوان مدعو در این اجلاسیه دعوت شده عکس شهردار محترم هم منتشر شده و امضای معاون شهرسازی شهرداری شیراز و نشانه شهرداری نیز در پایان این دعوت‌نامه درج شده بود.

اسکندری دیگر عضو شورا شهر شیراز عنوان کرد: همین مسئله در فضای مجازی این شبهه را ایجاد کرده بود که شهرداری شیراز از پول مردم برای این اجلاسیه استفاده کرده است.

این عضو شورا یادآور شد: به‌عنوان خدمتگزار مردم خدمت همشهریان خودم اعلام می‌کنم که با پیگیری‌ها و اسنادی که به دست ما رسید، هیچ‌گونه هزینه‌ای از شهرداری در این زمینه استفاده نشده و شهردار شیراز نیز در این اجلاسیه شرکت نکرده است.

اسکندری ضمن تشکر از شهردار شیراز و معاون ایشان که در رفع این شبهه کمک‌رسان بودند، تصریح کرد: از اعضای شورا و مدیریت شهری خواستارم تا پایان انتخابات از رفتارهای شبهه‌برانگیز پرهیز کنند تا شائبه جانب‌داری به وجود نیاید.

در ادامه صحن، گزارشی توسط حمیدرضا اسماعیلی، معاون مالی و اقتصادی در خصوص آخرین وضعیت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز ارائه شد که در این گزارش، مقایسه وضعیت ۹ماهه معاونت مالی و اقتصادی در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مورد مقایسه قرار گرفته است.

در ادامه، اعضای شورای شهر وارد بررسی دستور کارها شدند و براین‌اساس، لایحه دوفوریتی در خصوص خرید، بومی‌سازی، تولید، نصب و راه‌اندازی، استقرار، آموزش و پشتیبانی سامانه جامع و یکپارچه مدیریت منابع انسانی شهرداری شیراز بررسی شد و به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه، به شهرداری شیراز اجازه داده می­شود به‌منظور خرید، بومی‌سازی، تولید، نصب و راه‌اندازی، استقرار، آموزش و پشتیبانی سامانه جامع و یکپارچه مدیریت منابع انسانی شهرداری نسبت به عقد قرارداد با شرکت دانش‌بنیان اقدام کند.

لایحه یک‌فوریتی در خصوص اصلاح «نرخ‌نامه خدمات قابل‌ارائه در آرامستان بهشت احمدی» موضوع دیگری بود که توسط اعضای شورا به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و به تصویب رسید.

لایحه یک‌فوریتی شهرداری شیراز، در خصوص درخواست مجوز سرمایه‌گذاری در قطعه زمین متعلق به شهرداری از پلاک ثبتی شماره ۱۶۵۲ بخش ۴ شیراز مشهور به اراضی کارخانه سیمان توسط اعضا بررسی شد و در نهایت به تصویب رسید.

مطابق این مصوبه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود در راستای تأمین منابع مالی و هزینه‌کرد آن در پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در شهر شیراز و نیز تولید مسکن بر اساس سیاست‌های کلان نظام با انعقاد قرارداد در بخشی از پلاک ثبتی ۱۶۵۲ بخش ۴ شیراز به مساحت حدود ۳۰ هکتار واقع در جنب کارخانه سیمان در قالب سرمایه‌گذاری یا فروش با پروانه ساختمانی با رعایت آئین‌نامه مالی و معاملاتی و مزایده عمومی اقدام کند.

همچنین شهردار شیراز مجاز به امضا ذیل تعهدات و قرارداد فی‌مابین با اشخاص حقیقی و یا حقوقی با عنوان خریدار یا شریک سرمایه‌گذار است.

مطابق این مصوبه شهرداری شیراز مکلف شد نسبت به تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری کل مجموعه و تصویب در مراجع ذی‌ربط پیش از هر گونه عملیات دیگری نظیر فروش یا تهاتر و نسبت به اختصاص ۲ هکتار از سرانه فضای سبز و عمومی زمین به کاربری‌های فرهنگی، مذهبی و ورزشی اقدام و عملیات آن را اجرایی کند. 

در پایان این جلسه نیز لوایح عوارضی شهرداری به شرح ذیل تصویب شد: دفترچه قیمت‌های (P) و ضرایب تعدیل آن‌ها (r) جهت اعمال در مصوبات ملاک عمل شهرداری در سال ۱۴۰۳ با رعایت ضوابط و مقررات از جمله اعمال ضریب تعدیل هیئت وزیران و رعایت حداکثر سقف افزایش به میزان نرخ تورم اعلامی مرکز آمار ایران به تصویب رسید.

باتوجه‌به دستورالعمل اجرایی عناوین عوارض و بهای خدمات و ترتیبات وصول آن در سال ۱۴۰۳ وزیر محترم کشور، یک تبصره به مصوبه عوارض صدور مجوز حصارکشی و دیوارکشی برای املاک فاقد مستحدثات، با موضوع دریافت عوارض صدور مجوز حصارکشی و دیوارکشی از مالکینی که تقاضای احداث سطح اشغال کمتر از ۳۰ درصد از مساحت عرصه را داشته باشند، الحاق شد.

مصوبه عوارض ارزش‌افزوده ناشی از تغییر کاربری عرصه املاک در اجرای طرح‌های توسعه شهری به‌استثنای حوزه باغات قصرالدشت اصلاح شد.

یک‌بند به مصوبه سیاست‌های تشویقی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری اضافه شد.

بر اساس تصمیم اعضای شورا مقرر شد شهرداری ظرف مدت یک ماه لایحه‌ای با موضوع تعیین تکلیف مودیانی که نسبت به بهره‌برداری از اماکن گردشگری و تجاری پیش از اخذ پایان کار اقدام می‌نمایند را باهدف ایمن‌سازی ساختمان‌های اماکن مذکور و پیشگیری از وقوع حوادث به شورا ارائه کند. مصوبه عوارض بر مشاغل (پزشکان و حرف وابسته) اصلاح شد.

انتهای خبر/  
نظرات بینندگان