کد خبر: ۱۶۲۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۲
پایان خوش؛

گذشت از قصاص درجشنواره تئاتر زندان‌های فارس

شانزدهمین جشنواره تئاتر زندانیان فارس برای زندانی محکوم به قصاص باخبر رهایی به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، در آئین اختتامیه جشنواره شانزدهم تئاتر زندانیان استان که به میزبانی زندان عادل‌آباد شیراز انجام پذیرفت، رویدادی فرخنده به وقوع پیوست.

ماجرا ازاین‌قرار بود که مددکاران برای یکی از زندانیان که در عرصه هنر نیز فعالیت داشت به‌واسطه حسن اخلاق و رفتار و ندامت شدید از جرم مرتکب، با اولیای دم وارد مذاکرات مستمر شدند و اخذ رضایت شدند و توانستند برای این جوان که سه سال پیش موجب قتل پسرخاله خود شده بود، از، ولی دم رضایت از قصاص بگیرند و در نهایت با حضور اولیا دم در صحنه جشن اختتامیه جشنواره تئاتر زندانیان به یمن ولادت امیرالمؤمنین امام علی (ع) و روز پدر، رضایت اولیای دم اعلام شد.

ولی دم مقتول در این آیین و در فضایی انسانی و هنری، اعلام داشت: که به نام و به‌خاطر امام علی علیه‌السلام از قصاص قاتل گذشت می‌کنم و به او رضایت می‌دهم.

گذشت از قصاص درجشنواره تئاتر زندان‌های فارس
این رویداد فرخنده در جمع زندانیان هنرمند حاضر در سالن اجتماعات ۲۲ بهمن زندان عادل‌آباد و هنرمندان ملی و مقامات مدعو حاضر در این رویداد هنری، شوروشعف بالایی ایجاد نمود و حضار به احترام این اقدام انسانی قیام نموده و ضمن تشویق ولی دم اقدام ارزشمند وی را ستودند.

مددجوی قاتل نیز که از کرده خود عمیقاً پشیمان بود، ضمن تقدیر از ولی دم اعلام کرد که امیدوار است بتواند در صحنه زندگی به هر شکل ممکن برای، ولی دم فرزندی کرد و بتواند تا حدودی این ضایعه را جبران و به والدین مقتول خدمت کند.

انتهای خبر/


نظرات بینندگان