کد خبر: ۱۶۲۵۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

جاده قره پیری همچنان در پیج و خم بی‌تفاوتی‌ها

پروژه جاده قره پیری که موجب اتصال شیراز به صدرا می‌شود و علت تأخیر آن در نبود بودجه عنوان شده است این بار موردتوجه دیوان محاسبات استان فارس قرار گرفت و قناعتی بر تعیین تکلیف‌شدن و ارائه گزارش شفاف مدیران از اقدامات خود در این باره تأکید داشت.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، این روزها هر گوشه‌ای از استان و شهر پروژه‌ای تازه در حال ساخت است از پروژه‌های کوچک گرفته تا پروژه‌های کلان، پروژه‌هایی که بعد از گذشت چند سال مسئولان تازه به این نتیجه رسیده‌اند که بودجه نداریم و باید فکری به حال نبود بودجه کرد.

نبود بودجه عملیات اجرایی پروژه قره پیری را متوقف کرد
پروژه قره پیری، جاده‌ای ۱۱ کیلومتری است که ۴/۳ آن در حوزه استحفاظی شهرداری شیراز و مابقی در حوزه شرکت عمران صدرا است که سال ۱۳۹۹ آغاز به کارکرده و چند مدت پیش جمشیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری به خبرنگار فارس گفته بود زمان تعریف شده‌ای برای اتمام پروژه وجود ندارد، شهرداری شیراز هم علت آغازنکردن کار خود را نبود بودجه عنوان می‌کند و شرکت عمران صدرا هم بیان می‌کند تا شهرداری شیراز دراین‌رابطه اقدامی انجام ندهد نمی‌توانیم به بخشی از پروژه ورود کنیم.

اما پروژه قره پیری که موجب اتصال شهر صدرا به شیراز می‌شود و باعث می‌شود بار ترافیکی شهر کاهش پیدا کند، پروژه‌ای که موجب اتصال بیمارستان سوانح و سوختگی، سایت اورژانس، دانشگاه آزاد و... شود و موجب اتصال سریع و آسان مردم و بیماران می‌شود حال مشکل بودجه دست‌وپنجه نرم کند.

قره پیری همچنان سرگردان 

از تمام این موارد که بگذریم نمک روی زخم سکوت مدیران، مسئولان و نماینده‌ها است که دغدغه حل مشکلات را دارند!

اما به‌تازگی شاهد ورود دیوان محاسبات استان فارس به پروژه قره پیری بوده‌ایم، جواد قناعتی در گفتگو با خبرگزاری فارس با تأکید بر اهمیت تعیین تکلیف پروژه معطل‌مانده احداث جاده قره پیری و توسعه شهر صدرا عنوان کرد: در اولین اقدامات انجام شده پس از تصدی مسئولیت دیوان محاسبات فارس از شهر صدرا و مشکلات شهروندان در این منطقه بازدید به عمل آمد و بررسی‌های لازم از سوی کارشناسان دیوان محاسبات انجام شد.

رئیس دیوان محاسبات استان فارس با تأکید بر اینکه تعیین تکلیف کندی روند احداث جاده قره پیری به‌عنوان بخشی از ابرپروژه آزادراه شیراز اصفهان که شهر صدرا را به شیراز متصل می‌کند، از سوی دیوان و بر اساس حوزه اختیارات این مجموعه موردبحث و بررسی قرار گرفته و انتظار می‌رود دستگاه‌های مسئول وظایف خود را بر اساس قانون انجام دهند.

مردم در انتظار ارائه گزارشی شفاف شهرداری شیراز و شرکت عمران صدرا هستند

قناعتی با بیان اینکه شرکت عمران شهر صدرا و شهرداری شیراز و دیگر مشارکت‌کنندگان در این پروژه باید گزارشی از میزان انجام تعهدات خود در خصوص این پروژه را به طور شفاف به مردم ارائه دهند عنوان کرد: شرکت عمران صدرا و شهرداری شیراز باید نسبت به اتمام تعهدات خود اهتمام بورزند و شیرینی اتمام این پروژه را به کام مردم منطقه بچشانند تا مسیر پیشرفت و توسعه این ناحیه نیز با پیوستن به راه‌های مواصلاتی مهم استان فراهم شود.

رئیس دیوان محاسبات فارس افزود: رفع‌نشدن هر چه سریع‌تر مشکلات شهر صدرا زیبنده این شهر مهم نیست و دیوان محاسبات به‌عنوان یک دستگاه نظارتی با ترک فعل مسئولان حوزه‌های مختلف استان و یا تعلل و کوتاهی در امور مختلف از طریق دادسرای دیوان محاسبات برخورد خواهد کرد.

حال که از سوی دیوان محاسبات استان هم بر اهمیت این پروژه تأکید شده است از مسئولان و مدیران استانی و شهری تقاضا می‌شود با بازدید میدانی از این پروژه سکوت خبری را بشکنند و هر چه سریع‌تر بر روند شفاف‌سازی جزئیات این پروژه برای مردم اقدام نمایند؛ و همچنان پیگیری‌ها ادامه دارد.


انتهای خبر/
منبع: فارس
نظرات بینندگان