کد خبر: ۱۶۲۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس:

آموزش‌وپرورش روز انتخابات نقش مهمی برعهده دارد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس انتخابات مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و آموزش‌وپرورش فارس هم در اجرا و هم در مشارکت حداکثری نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش فارس اسماعیل قزل سفلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در نشست با مدیرکل و اعضای هیئت استانی اندیشه‌ورز مشارکت حداکثری در انتخابات آموزش‌وپرورش فارس گفت: در خصوص برگزاری انتخابات تمهیدات بسیار مناسبی در استان فارس پیش‌بینی‌شده است.

وی گفت: از مدت‌ها قبل گروه‌های متعددی که در جامعه اثرگذار هستند مشخص و جلسات متعددی با آنها برگزار شده است و سخنان آنها شنیده شده است.

قزل سفلی گفت: یکی از گروه‌های اثرگذار و مهم جامعه، آموزش‌وپرورش شامل معلمان و دانش‌آموزان هستند که هم در مشارکت و هم در اجرای انتخابات بسیار مؤثر هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان فارس راه‌اندازی هیئت‌های اندیشه‌ورز مشارکت حداکثری در انتخابات در آموزش‌وپرورش استان را ابتکار مناسبی دانست و بر اثر گذاری این نوع رفتارها بر جامعه تأکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس گفت: دشمن تمام تلاش خود را بر القای ناامیدی در جامعه معطوف کرده وسعی دارد تا با این کار از میزان مشارکت مردم در انتخابات بکاهد.
رئیس ستاد انتخابات استان فارس با اشاره به اینکه مردم ما هوشیار هستند نشان دادند توطئه‌های دشمن را نقش‌برآب خواهند کرد؛ اما مسئولان نیز در این زمینه باید هوشمندانه حرکت کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس نیز در این جلسه گفت: رهبر معظم انقلاب بر ۴ اصل مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت در انتخابات تأکید داشتند.

محمد خلیل عسکری با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش خصوصاً در مسئله مشارکت حداکثری نقش بسیار مهمی بر عهده دارد گفت: براین‌اساس هیئت اندیشه‌ورز مشارکت حداکثری در انتخابات در آموزش‌وپرورش استان فارس تشکیل شده است.

این مقام مسئول گفت: بر اساس دستور عملی که در هیئت اندیشه‌ورز استانی تدوین شده متناظر با این هیئت در سطح ادارات آموزش‌وپرورش و مدارس سراسر استان نیز این هیئت اندیشه‌ورز تشکیل و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق مشارکت حداکثری استفاده خواهد شد.

عسکری با اشاره به اینکه محور این دستورالعمل، مدرسه محوری و فعالیت در مدارس است گفت: در این دستورالعمل ضمن اینکه تأکید شده از ظرفیت خلاقیت مدارس استفاده شود نکاتی هم به‌صورت پیشنهاد برای اجرا ارائه است.

انتهای خبر/
نظرات بینندگان