کد خبر: ۱۶۲۵۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۸ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۲
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس:

شاعران پرچم‌داران جنگ شناختی هستند

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس با بیان اینکه شاعران پرچم‌داران جنگ شناختی هستند، گفت: شعر به‌خوبی، «رشادت» و «حماسه‌آفرینی» شهدا را به نسل جوان و نوجوان به‌خوبی معرفی می‌کند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سردار سعید کوشکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس در آئین اختتامیه بیست و پنجمین همایش ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت که در شیراز برگزار شد، با بیان اینکه شهر شیراز ۵ هزار و ۶۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و یک‌سوم از ۲۷۰ هزار رزمنده دفاع مقدس استان فارس، شیرازی هستند که نشان از نقش‌آفرینی این شهر در تاریخ کشورمان دارد، اظهار داشت: شیراز شهر شاعران جهانی نظیر حافظ، سعدی و... بوده است که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب در قله مجاهدت در دفاع مقدس قرار دارد و مأمن ۱۵ هزار سرداران بزرگ شهید است، ازاین‌رو میزبانی سومین حرم اهل‌بیت (ع) از همایش ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت طی پنج سال متوالی باعث افتخار است.

وی با اشاره به اینکه همایش ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت در میان سایر رویدادهای فرهنگی استثنا است، تأکید کرد: این همایش در مشارکت‌دادن جوانان و همدل کردن مردم برای حضور و بروز خلاقیت خود در قامت شعر برای نشر فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت توانسته خوش بدرخشد؛ در بیست و پنجمین دوره این همایش ملی شعر شاهد رشد ۴۰ درصدی استقبال نسبت به دوره‌های گذشته هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در ادامه با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ دفاع مقدس با بهره‌گیری از هنر، گفت: شاعران پرچم‌داران جنگ شناختی هستند و برای دفاع در این جنگ ترکیبی باید در تمامی ابعاد؛ اعم از نظامی و فرهنگی آماده باشیم؛ ازاین‌رو پرداختن به هنر و فرهنگ بسیار دارای اهمیت است.

رئیس ستاد اجرایی بیست و پنجمین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت، ضمن قدردانی از هنرمندان و شاعران حوزه دفاع مقدس و مقاومت، فعالیت در عرصه ایثار و شهادت را عنایتی از سوی شهدا دانست و تصریح کرد: استفاده از لطافت هنر شعر، «دفاع مقدس» و عظمت حماسه‌آفرینی شهدا را به‌خوبی معرفی می‌شود.

انتهای خبر/

منبع: دفاع مقدس

نظرات بینندگان