کد خبر: ۱۶۲۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۲
استاندار فارس خواستار شد:

افزایش مراودات پزشکی شیراز و الجزایر

استاندار فارس در دیدار با نایب‌رئیس مجلس الجزایر ضمن بیان ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری مشترک مابین این استان و الجزایر خواستار افزایش مراودات به‌ویژه در حوزه پزشکی بین دو طرف شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس صبح امروز سه‌شنبه ۳ بهمن‌ماه در دیدار با موسی خرفی نایب‌رئیس مجلس وطنی الجزایر با اشاره به سابقه درخشان کشور الجزایر در مبارزه با استکبار گفت: همواره برای بنده به‌عنوان یک ایرانی مسلمان هم قبل و هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور الجزایر یکی از الگوها برای مبارزه با ظلم و استکبار بوده است.

وی با تأکید بر شجاعت مردم الجزایر، تصریح کرد: مبارزه با ظلم و نترس بودن ملت الجزایر همواره در بین مردم ایران و خصوصاً انقلابیون مشهور است.

استاندار فارس به موضع‌گیری‌های سال‌های اخیر الجزایر و طرف‌داری محکم و قاطع از مظلومان قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: توانمندی‌های متعددی در جمهوری اسلامی و استان فارس و همچنین شهر شیراز وجود دارد که می‌تواند سبب تعامل بیش‌ازپیش الجزایر با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف و گوناگون باشد.

افزایش مراودات پزشکی شیراز و الجزایر

ایمانیه در ادامه به حوزه گردشگری سلامت، تاریخی، تفریحی و مذهبی هم اشاره کرد و به بیان ظرفیت‌های مختلف و گوناگون موجود در فارس و شیراز پرداخت و اظهار داشت: به‌عنوان‌مثال شیراز، در پنج سال گذشته بیشترین تعداد عمل پیوند در یک بیمارستان را در دنیا به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول از تمایل استان فارس برای افزایش مراودات پزشکی بین شیراز و الجزایر خبر داد و افزود: کشاورزی، باغداری و صنایع تبدیلی فارس همواره در رتبه‌های برتر کشور قرار دارد؛ همچنین در مباحث مرتبط با صنعت و معدن، استان فارس در جمهوری اسلامی رتبه چهارم را دارد.

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فارس سبب شده تا این استان با نام ایران کوچک شناخته شود، خواستار افزایش مراودات اقتصادی بین دو کشور شد و افزود: باید مراودات اقتصادی بین دو کشور برادر و دوست جمهوری اسلامی ایران و الجزایر همانند مراودات سیاسی ایجاد شود؛ لذا ما در فارس آمادگی داریم پیشتاز حرکت جدید اقتصادی بین دو کشور باشیم.انتهای خبر/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان