کد خبر: ۱۶۲۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۰۴ بهمن ۱۴۰۲
استاندار فارس:

انتقال آب از سد تنگ سرخ به شیراز بررسی شد

استاندار فارس گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه ما بین وزارت نیرو و قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) و انجام هماهنگی‌های لازم شاهد آغاز این پروژه خواهیم بود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در دیدار با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو، پروژه خط انتقال آب از خلیج‌فارس به استان را به بحث‌وبررسی گذاشت و از تلاش‌ها برای افزایش سرعت عملیات اجرایی این پروژه خبر داد و گفت: پیمانکار پروژه هم اکنون در چند جبهه مشغول به عملیات اجرایی است؛ در این جلسه مصوب شد گام دوم این پروژه نیز آغاز شود تا ظرفیت انتقال آب به فارس افزایش یابد.

تقویت آبرسانی به شهر جدید صدرا موضوع دیگری بود که با حضور وزیر نیرو بررسی و مقرر شد با استفاده از خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز بخشی از مشکل این شهر جدید مرتفع شود.

استاندار فارس همچنین موضوع انتقال آب از سد تنگ سرخ به شیراز را با محرابیان بررسی کرد و اظهار داشت: با انعقاد تفاهم‌نامه ما بین وزارت نیرو و قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) و انجام هماهنگی‌های لازم شاهد آغاز این پروژه خواهیم بود.

همچنین موضوع آبرسانی به شهر بیرم، در کوتاه‌مدت و درازمدت موردبحث و پیگیری قرار گرفت.
استاندار فارس سپس در دیدار با عبدالرسول پیشاهنگ مدیرعامل نیروگاه‌های حرارتی مباحث مرتبط با تولید برق در فارس را پیگیری کرد.

انتقال آب از سد تنگ سرخ به شیراز بررسی شد

ایمانیه از جایگزینی نیروگاه برق واقع در بلوار مدرس شیراز که آلودگی صوتی برای ساکنین این منطقه ایجاد کرده خبر داد و افزود: دو نیروگاه ۱۰۰ مگاواتی با رعایت عدم آلودگی صوتی و عدم آلودگی محیط زیستی جایگزین نیروگاه فعلی می‌شود.

وی همچنین از فعال‌شدن پروژه هزار مگاواتی خنج با فرایند جدید خبر داد و اظهار داشت: نیروگاه حافظ که ۱۰۰۰ مگاوات تولید برق دارد تبدیل به نیروگاه سیکل ترکیبی می‌شود تا ظرفیت آن از ۱۰۰۰ به ۱۵۰۰ مگاوات تغییر یابد؛ احداث ۳۵۰ مگاوات انرژی خورشیدی نیز مورد تصویب قرار گرفت.
رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه فارس جلسه‌ای نیز، باهدف برقراری ارتباط جدی‌تر سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم کشورهای حوزه خلیج‌فارس با استان فارس داشت و خاطرنشان کرد: امیدواریم جلسه دوم و تکمیلی طی روزهای آینده در شیراز برگزار شود؛ در تلاش هستیم مسیری جدیدی در این زمینه آغاز کنیم.

این مقام مسئول در ادامه جلسه‌ای هم با مسئولین شرکت کاشی حافظ مستقر در شهرستان زرقان داشت و در راستای انتقال قسمت‌های آلوده‌کننده محیط‌زیست به خارج از شهر و همچنین توسعه این بنگاه تولیدی اقتصادی مبتنی بر رعایت محیط‌زیست شهرستان بررسی‌های لازم را انجام داد.

محور دیگر سفر ایمانیه به تهران، پیگیری برای ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان نورآباد به‌ویژه صنایع مرتبط با انگور بود که طی مذاکرات انجام شده، مقرر شد پیگیری‌های لازم صورت پذیرد و نتایج باهدف پیشرفت برنامه‌ها ارائه گردد.

ایمانیه فعال‌شدن شهرک صنعتی دارو در شهرستان بیضا را نیز پیگیری کرد و برای رفع موانع موجود مذاکراتی انجام داد تا هرچه سریع‌تر این شهرک دارویی راه‌اندازی شود و سرمایه‌گذاران برای تولید به آن راه یابند.

 استاندار فارس در پایان سفر یک‌روزه به تهران و در مسیر بازگشت به مرکز استان در ارتباط تلفنی با ستاد مدیریت بحران شهرستان خنج، ضمن خداقوت به اعضای ستاد، گفت: تدبیر و منطق حکم می‌کند قبل از وقوع بحران به فکر پیشگیری از آن باشیم و تصمیماتی اتخاذ کنیم تا مانع وقوع بحران یا کاهش پیامدهای ناشی از آن باشد.

انتهای خبر/نظرات بینندگان