کد خبر: ۱۶۲۵۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
مدیر تعاون روستایی فارس:

طرح کشت قراردادی در فارس تمدید شد

مدیر تعاون روستایی استان فارس از تمدید طرح کشت قراردادی تا پایان بهمن‌ماه جاری در این استان خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید کاظم موسوی مدیر تعاون روستایی فارس گفت: بر اساس تصمیم هفدهمین جلسه کشاورزی قراردادی محصولات گندم، جو و دانه‌های روغنی در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ طرح کشت قراردادی تا پایان بهمن‌ماه تمدید شده است و کشاورزان می‌توانند با مراجعه به ادارات و شرکت‌های تعاون روستایی در سطح شهرستان‌ها نسبت به عقد قرارداد کشت اقدام کرده و از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر شهرستان‌های مرودشت، کازرون، اقلید، شیراز و زرقان پیشتاز در میزان سطح عقد قرارداد هستند و شهرستان‌های قیروکارزین، کوار، بوانات، استهبان و سروستان نیز تعهدات تعیین شده از طرف مدیریت تعاون روستائی را به‌صورت صددرصد پوشش داده‌اند.

موسوی ادامه داد: در طرح کشت قراردادی مزایای مطلوبی برای کشاورزان در نظر گرفته شده است که از جمله این مزایا می‌توان به تخفیف ۲۰ درصد بیمه و همچنین دریافت ۱۵۰ تومان یارانه نقدی به‌ازای هر کیلوگرم محصول اشاره کرد.

وی بیان کرد: کشاورزان می‌توانند برای انعقاد قرارداد به ادارات تعاون روستایی شهرستان‌ها و یا شرکت‌های تحت پوشش مراجعه کنند و یا از طریق نرم‌افزار جامع کشت قراردادی به آدرس اینترنتی https://farm.mcinext.com و انتخاب گزینه سازمان مرکزی تعاون روستایی به‌عنوان مجری طرح اقدام کنند.

مدیر تعاون روستایی استان فارس در پایان گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت قراردادی برای سه محصول گندم، جو و کلزا توسط این سازمان در استان ثبت شده است.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان