کد خبر: ۱۶۲۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۲
استاندار فارس:

مجلس توانمند آینده درخشانی برای کشور رقم می‌زند

استاندار فارس گفت: اگر این جایگاه را که در قانون اساسی هم به آن اشاره شده در نظر بگیریم و کشورمان را با کشورهای اطراف مقایسه کنیم می‌بینیم رأی و انتخاب مردم در حرکت آینده کشور از نظر اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بسیار مؤثر خواهد بود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس  در مراسم افتتاح ۱۵ شبکه تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان فارس، راه‌اندازی شبکه تبلیغات مجلس را فرصت مناسبی برای گفتگو و ارتباط رو در روی داوطلبان نمایندگی مجلس با مردم دانست و افزود: این شبکه‌ها می‌توانند با آگاهی‌رسانی به مردم، زمینه انتخاب افراد اصلح و توانمند را فراهم کنند.

وی، با اشاره به جایگاه بالای مجلس شورای اسلامی در کشور ادامه داد: اگر این جایگاه را که در قانون اساسی هم به آن اشاره شده در نظر بگیریم و کشورمان را با کشورهای اطراف مقایسه کنیم می‌بینیم رأی و انتخاب مردم در حرکت آینده کشور از نظر اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بسیار مؤثر خواهد بود.

استاندار فارس اظهار کرد: انتخاب صحیح مردم با جایگاهی که مجلس دارد آینده درخشان‌تری را برای کشور رقم خواهد زد و راه‌اندازی شبکه‌های تبلیغات کمک خواهد کرد که مردم آگاهانه‌تر مشارکت کنند و رأی دهند تا نمایندگانی داشته باشیم که بتوانند افکار عمومی را به‌خوبی نمایندگی کنند.

استان فارس دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۱۵ حوزه انتخابیه است.
تعداد ثبت‌نام‌کنندگان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان فارس هزار و ۴۹۵ نفر بوده است که ۷۶۱ نفر از گرایش‌های مختلف سیاسی برای رقابت در انتخابت تأیید صلاحیت شدند.

مجلس توانمند آینده درخشانی برای کشور رقم می‌زند

حوزه انتخابیه شیراز و زرقان دارای چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی است و ۱۴ حوزه دیگر این استان هرکدام دارای یک نماینده است.

جمعیت استان فارس بر اساس برآورد جمعیتی سال ۱۴۰۰ تعداد پنج میلیون و ۵۴ هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شده که سه میلیون و ۵۸۴ هزار نفر واجد شرایط رأی‌دادن هستند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان