کد خبر: ۱۶۲۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۰۸ بهمن ۱۴۰۲
عضو شورای اسلامی شهر شیراز:

محله اسلامی‌سازی با خانه‌های ایرانی ایجاد شود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: محله اسلامی‌سازی باید با خانه‌های ایرانی ایجاد شود نه قوطی‌کبریت‌های هوایی که از سبک زندگی اسلامی - ایرانی عبور می‌کند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدرضا هاجری عضو شورای اسلامی شهر شیراز امروز ۸ بهمن‌ماه در نطق پیش از دستور خود در مجلس شورای اسلامی شهر شیراز بیان کرد: جشن‌های رجبیه و شعبانیه در محلات می‌تواند شادی برای اولین‌بار در شیراز ارتقا بخشد که از طریق ۱۱ منطقه شهرداری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: محله اسلامی‌سازی باید با خانه‌های ایرانی ایجاد شود نه قوطی‌کبریت‌های هوایی که از سبک زندگی اسلامی ایرانی عبور می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز افزود: برای اولین‌بار در شیراز ۱۲۵ اعتکاف در ۱۲۵ محله و مسجد برگزار شد که نویدبخش و امید آور برای سال‌های بعد خواهد بود.

هاجری با اشاره به اینکه فعالان حوزه‌های قرآنی با راه‌اندازی محافل انس با قرآن و سفره‌های ساده آسمانی افطاری در تمامی محلات در ماه مبارک رمضان فضای شهر مقدس شیراز را بهاری خواهیم کرد، اضافه کرد: تخصیص ۱۲ درصد بودجه ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیاردتومانی شهرداری شیراز به تقویت، ارتقا و تعالی فرهنگی، به شهر مقدس شیراز کمک نموده است.

وی ادامه داد: چنانچه همراه با تدبیر، پیوست فرهنگی و توزیع در طرح و برنامه‌های محلات و مناطق باشد می‌تواند تغییر و تحولات مناسبی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی، آموزشی و علمی ایجاد کند. 

این عضو شورای اسلامی شهر گفت: لازم است به‌منظور گسترش سلامتی، نشاط و شادی جسم و روح با ورزش، بسترهای مناسب ورزشی را در محلات و بوستان‌ها با تقویت ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی مهیا سازیم که بسترسازی با شهرداری و تأمین مربی ورزش‌های صبحگاهی با اداره ورزش و جوانان بوده است تا با مشارکت بتوان به اهداف خود رسید.

محله اسلامی‌سازی با خانه‌های ایرانی ایجاد شود

وی با بیان اینکه طبق پژوهش‌های موجود ورزش در اوقات فراغت ۳۷ درصد در محل سکونت،۲۲ درصد در بوستان‌ها،۲۲درصد در سالن‌های ورزشی،۱۱درصد در فضاهای عمومی و ۸ درصد در سالن‌های ورزشی دولتی صورت می‌گیرد، یادآور شد: قطعاً با هماهنگی و همدلی می‌توان فضاهای عمومی مناسب را در تمامی محلات و بوستان‌ها گسترش داد.

هاجری تأکید کرد: به هوش باشیم طبق داده‌های علمی - پزشکی ۱۶ میلیون ایرانی دچار چاقی و اضافه‌وزن هستند که گسترش ورزش همگانی می‌تواند متعادل و متوازن‌کننده جسم‌ها باشد . 

عضو شورای شهر با بیان اینکه یکی از مطالبات، توقعات و خواسته‌های بر حق شهروندان شیرازی جلوگیری از راه‌اندازی مراکز دامپزشکی و درمان حیوانات خانگی در پهنه‌های مسکونی است، ادامه داد: لازم است شهرداری نسبت به مطالبات مردم توجه ویژه کند و نگذارند در پهنه‌های مسکونی این‌گونه مراکز راه‌اندازی و فعالیت کنند همچنین فضاهای مناسبی در اختیار آنها قرار گیرد که جزو پهنه‌های مسکونی نبوده، خدماتی باشد.

وی با بیان اینکه انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت محیط‌زیست شهرداری‌های آسیا افتخاری برای شهر است نشان می‌دهد با پاکی زمین و هوا می‌توان کانون حضور گسترده صنعت گردشگری و زیارت باشد، بیان کرد: ضروری است به فکر زیر ساخت‌ها از قبیل اقامتگاه‌های مناسب و پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی باشیم. این انتخاب فرصتی است برای تکمیل کمربند سبز اطراف شیراز که استاندار محترم فارس تمام‌قد پیگیر تحقق این کار اساسی و محوری است.

وی با اشاره به اینکه کارگروه نام‌گذاری شورا، بیش از ۹۰ درصد کوچه‌ها را به نام شهدا مزین شده است که جای تقدیر دارد، گفت: لازم است از زنان شهیده غافل نشویم. به‌صورت ویژه نام این شهیده‌ها در معابر، اماکن و جاهای مناسب در نظر گرفته شود تا نام و یادشان همچون یادگاری ماندگار و جاودان در شهر بدرخشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه تصریح کرد: محله اسلامی‌سازی باید با خانه‌های ایرانی ایجاد شود نه قوطی‌کبریت‌های هوایی که از سبک زندگی اسلامی - ایرانی عبور می‌کند.

انتهای خبر/224224

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان