کد خبر: ۱۶۲۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۲
یادداشت؛

چرا مگس هستیم!

اگر به واکنش رسانه‌ای و اظهارنظر عده‌ای از ایرانیان به آنچه در کشور می‌گذرد نگاه کنیم، به یک اخلاق زشت مگسی برخورد می‌کنیم که جای بسی تأمل و تعجب دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مگس یک ویژگی دارد و آن این است که علاقه شدیدی به نشستن بر روی کثافت و زباله داشته و از تمیزی، نظافت، خوبی و زیبایی فرار می‌کند. اما فقط کافی است جایی بدی و زشتی را ببیند، آنجا را رها نکرده و محل تغذیه خود قرار می‌دهد.

اخلاق برخی افراد چنین است، فرقی نمی‌کند بی‌سواد باشند یا استاد، بزرگ باشند یا کوچک؛ اما شباهت عمده آنان این است که خود را به‌دروغ دلسوز و غمخوار وطن می‌دانند.

به آنچه در این چند مدت اخیر در کشور گذشته است نگاه کنیم؛ تا متوجه شویم چه کسانی مگس هستند و اخلاقی مگسی دارند و در کشور به دنبال کثافت برای خود هستند!

فقط کافی است یک خبر بد چون آتش‌سوزی، ترور، سقوط یک اتوبوس و یا باخت تیم ورزشی اتفاق بیفتد. اینان سریع حاضر شده و چنان بر روی این زخم و کثافت حرکت و ارتزاق می‌کنند که انگار منتظر این حادثه بوده‌اند تا برای خود غذایی دست‌وپا کنند.

اما اگر اتفاق خوبی درون کشور بیفتد، ماهواره‌ای به فضا پرتاب شود، امکانات درمانی برای عده‌ای فراهم شود، در مسابقاتی ورزشی پیروز شویم و حتی در جایی دشمنان را شکست دهیم، اینان سکوت کرده و اظهارنظر و تحلیل را رها می‌کنند یا اینکه به دنبال حاشیه یا مطلبی می‌کردند تا از دستاورد فرار کرده و بر روی آن بنشینند و تغذیه کنند.

اینجاست که باید به اینان که خود را مدعی ایران و روشنفکر هم خطاب می‌کنند، گفت که لحظه‌ای توقف کنید، لحظه‌ای با زیبایی و پاکی همنشین شوید، لحظه‌ای چون زنبورعسل و پروانه باشید که مطمئناً سودتان برای کشور بیشتر از مگس بودنتان است.

نویسنده: دکتر سید محسن هاشمی، فعال رسانه

انتهای خبر/224224
نظرات بینندگان