کد خبر: ۱۶۲۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید محمدرضا بردبار:

به این انقلاب و وطن وفادار باشید

شهرستان فسا تولد غیور مردی دیگر به نام محمدرضا را به یاد دارد که در تاريخ ۱۳۳۴/۰۷/۰۱ در شهرستان فسا در خانواده ای با ایمان به دنیا آمد.
به گزازش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد محمدرضا از طفولیت پدر خود را از دست داد و از محبت‌های او محروم شد. سرپرستی او را مادر فداکارش به‌عهده گرفت. زندگی می‌گذشت و محمدرضا روز به روز بزرگ می‌شد تا این که به سن مدرسه رسید، مادرش او را به مدرسه فرستاد البته او در کنار درس به مادر خود نیز کمک می‌کرد.

وی خود را مسئول و متعهد به میهن می‌دانست و در جبهه رشادت‌های زیادی از خود نشان داد تا این که در تاريخ ۱۳۶۰/۰۹/۰۸ در هنگام تصرف بستان، بر اثر اصابت ترکش موشک مزدوران عراقی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش بعد از مراسم با شکوهی در قطعه شهدای گلزار شهرستان فسا به خاک سپرده شد.

وصیت‌نامه

به نام خدا

شهادت بزرگترین سعادت برای یک مسلمان می‌باشد و من این امر را به جان خریدم و به این سعادت بزرگ نائل گشتم، هر چند که خیلی آرزو داشتم که فرزندم را در دامان خود پرورش دهم و او را آن چنان که می‌خواستم بزرگ کنم، ولی خوب ایمانم و مملکتم مهم‌تر از این مسئله بود.

 امیدوارم بعد از من همسرم بتواند به خوبی از عهده  این مسئله بر آید و فرزندم را واقعاً « فرزند اسلام » بزرگ کند و در راه خدمت به دین و مملکت بگمارد.

من حرف زیادی ندارم که بزنم و تنها وصیتم به بازماندگانم این است که به این انقلاب و وطن وفادار باشند و در این راه از هیچ کوششی فرو گذار نکنند، هم‌چنان که من این کار را کردم و دینم را به این انقلاب ادا کردم تا درس عبرتی برای کشورهای ابرقدرت و دیکتاتوری مانند آمریکا و شوروی و کشورهای صهیونیستی مانند اسرائیل و دولت بعث عراق باشد.

 اینها بدانند که ما جوانان غیور ایرانی هستیم و حاضریم حتی از زن و فرزند خود بگذریم و آنها نمی‌توانند به سرزمین ما دست یابند و فقط لکه ننگی بر دامان تاریخ هستند.

من ثروت و دارايی زیادی ندارم که بخواهم درباره آن وصیت کنم فقط هر چه از اموال منقول و غیر منقول بعد از من باقی می‌ماند با در نظر گرفتن عدالت اسلامی بین مادر، همسر و فرزندم تقسیم شود و مستمری که بعد از مرگم دولت تعیین می‌کند آن نیز با در نظر گرفتن عدالت اسلامی بین همسر، فرزند و مادرم تقسیم شود.

 در خاتمه شما را بعد از مرگم به ادامه راهم دعوت می‌کنم و موفقیت انقلاب اسلامی را از خداوند بزرگ خواهانم.

 کسی که حتی تا لحظه شهادت فراموش تان نکرد.

فرزند و دوستدارتان محمد رضا بردبار


انتهای خبر/
نظرات بینندگان