کد خبر: ۱۶۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد:

بخشودگی جرایم مالیاتی تا سقف ۲۰ میلیارد

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور به مناسبت دهه مبارک فجر و در راستای تکریم مودیان مالیاتی، در بخشنامه‌ای شرایط و میزان بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف را به مدیران کل امور مالیاتی تفویض کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید محمدهادی سبحانیان رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور، به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و تکریم مودیان مالیاتی، بخشودگی جرایم مالیاتی تا سقف ۲۰ میلیارد ریال را ابلاغ و در بخشنامه‌ای شرایط و میزان بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف را به مدیران کل امور مالیاتی تفویض کرد.

در بخشنامه ابلاغی رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی آمده است: به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و تکریم مودیان محترم مالیاتی، بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیات و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف حسب مورد با رعایت مقررات ماده ۱۹۱ قانون مالیات‏های مستقیم در موارد زیر به مدیران کل امور مالیاتی تفویض می‌شود: ۱. اختیار بخشودگی جرایم مالیات و عوارض قابل بخشش هر سال/ دوره برای مؤدیانی که نسبت به پرداخت بدهی سال یا دوره مربوط تا آخر بهمن‌ماه سال جاری اقدام نمایند، در خصوص اشخاص حقیقی تا سقف پنج میلیارد ریال و در مورد اشخاص حقوقی تا سقف ۲۰ میلیارد ریال بخشودگی جرایم موضوع این بند فارغ از زمان پرداخت بدهی مالیات و عوارض هر سال دوره است و پرداخت بدهی قبل از ابلاغ این تفویض اختیار، مانع اعمال بخشودگی جرایم قابل بخشش نخواهد بود.

۲. بخشودگی جرائم مالیات و عوارض ارزش‌افزوده قطعی شده در اجرای جزء (۱) بند (ب) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در صورت عدم اعتراض مودی برای طرح پرونده در هیئت حل اختلاف مالیاتی و یا انصراف از اعتراض طرح شده در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی پرونده‌های مذکور و در صورت پرداخت یا ترتیب پرداخت مالیات و عوارض قطعی شده حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ این نامه تا میزان صد (۱۰۰) درصد خواهد بود.

انتهای خبر/

منبع: فارس
نظرات بینندگان