کد خبر: ۱۶۲۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۲
جام ملت‌های آسیا؛

گلر کره جنوبی از کودکی پنالتی‌گیر بود

چو هیون وو، دروازه‌بان کره‌جنوبی، با مهار دو پنالتی، ستاره کره‌ جنوبی در دیدار با عربستان بود.
به گزارش خبرنگار گروه ورشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، چو هیون وو، دروازه‌بان تیم ملی کره جنوبی، با مهار دو پنالتی مقابل عربستان نقش ویژه‌ای در پیروزی این کشور داشت، او در ضربات پنالتی با حرکات جالبی که داشت تمرکز بازیکنان عربستان را برهم زده بود و تشخیص درستی روی ضربات آنها داشت.

این دروازه‌بان داستان جالبی همراه خود دارد، او در کودکی هم پنالتی گیر بود و بارها تیم دوران تحصیلش را در مسابقات کشوری برنده از زمین خارجی کرده بود، مربی کودکی این بازیکن درگذشته مصاحبه‌ای انجام داده بود و گفته بود: "چو دروازه‌بان اصلی ما بود و در مسابقات کشوری بارها در ضربات پنالتی با توانایی‌های او پیروز شدیم".

حالا او در ۳۲ سالگی با مهار پنالتی سامی الناجی و عبدالرحمان قریب تیم ملی کشورش را در جام ملت‌های آسیا در مسیر قهرمانی نگه داشت و به ادامه مسابقات امیدوار کرد.

گلر کره جنوبی از کودکی پنالتی‌گیر بود

این بازیکن پس از مصدومیت شدید گلر اصلی کره جنوبی کیم سئونگ جیو به ترکیب اصلی رسید و بازی خاطره‌انگیزی را مقابل عربستان پشت سر گذاشت.

تیم ملی کره جنوبی ۱۳ بهمن در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف استرالیا خواهد رفت و یکی از مسابقات حساس مرحله یک‌چهارم نهایی را انجام خواهد داد. کره‌ای‌ها در صورت پیروزی احتمالی مقابل استرالیا کار دشواری برای صعود به مرحلهٔ نهایی مسابقات نخواهند داشت.

انتهای خبر/

منبع: خبر ورزشی

نظرات بینندگان