کد خبر: ۱۶۲۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۲

زنگ انقلاب در مدارس فارس نواخته شد

در آستانه فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، آmین نواختن زنگ انقلاب امروز، ۱۱ بهمن‌ماه به‌صورت هم‌زمان در مدارس استان فارس برگزار شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، فرشید قاسمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس در مراسمی که در دبیرستان دخترانه پویش ناحیه سه شیراز برگزار شد، گفت: ۴۵ سال پیش در چنین روزهایی یکی از بزرگ‌ترین انقلاب‌های دنیا رقم خورد.

وی با یادآوری اینکه ملت ایران با جمعیتی به طول ۳۳ کیلومتر در مراسم استقبال از امام خمینی (ره) در روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ حضور داشتند، افزود: این انقلاب دارای برکات و دستاوردهای بی‌شماری در عرصه‌های مختلف است.

قاسمی برخی از پیشرفت‌های پزشکی و علمی کشورمان را یادآور شد و گفت: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی نه‌تنها در حوزه پزشکی خودکفا شده‌ایم؛ بلکه این خدمات را به دیگر کشورها صادر می‌کنیم.

سرپرست آموزش و پرورش فارس با اشاره به رتبه ۴ ایران در فناوری نانو، گفت: در حوزه هسته‌ای و دستاوردهای فضاهای اقدامات خوبی انجام شده است به‌طوری‌که در عرصه دستاوردهای فضایی جایگاه ۱۲ دنیا را داریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ایران رتبه ۵ هسته‌ای دنیا را دارد، شتاب رشد علمی ایران در منطقه را یک اعلام کرد و افزود: این‌ها همگی به همت جوانان این مرزوبوم رخ‌داده است.

وی از رشد ۱۸ برابری جاده‌سازی و احداث راه‌های مواصلاتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: همچنین به برکت انقلاب اسلامی بیش از ۹۹ و نیم درصد منازل ایرانی دارای نعمت برق هستند.

سرپرست آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها ۴۰ درصد فرزندان تحت پوشش آموزش‌های عمومی قرار داشتند؛ اما امروز تقریباً این آموزش‌ها همگانی است، گفت: انقلاب اسلامی نعمات بزرگی را به ما ارزانی داشته است که دانش‌آموزان باید با این نعمات آشنا شوند.

قاسمی از دانش‌آموزان خواست تا برای ادامه راه انقلاب به علم‌آموزی بپردازند، افزود: در سند تحول بنیادین در کنار علم‌آموزی به مبحث تربیتی نیز تأکیدات فراوانی شده است.

انتهای خبر/
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان