کد خبر: ۱۶۲۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۰ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۲
قائم‌مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس خبر داد:

برگزاری همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» در شیراز

قائم‌مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس از برگزاری سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» به میزبانی شهر شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) در ایران اسلامی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحیلی خبری «شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ محمدحسین حدائق قائم‌مقام بنیاد استان فارس امروز ۱۱ بهمن‌ماه در نشستی با خبرنگاران از برگزاری سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» به میزبانی شهر شیراز خبر داد و گفت: سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» به میزبانی شهر شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) در ایران اسلامی روز یکشنبه ۱۵ بهمن‌ماه در دو نوبت صبح و عصر ساعت ۸ و ۱۵ در سالن شهید امامی استانداری فارس برگزار می‌شود.

وی افزود: در این آئین حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ محسن قرائتی و حضرت آیت‌الله نجم‌الدین طبسی، اندیشمندان بزرگ عالم اسلام، حضرت آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، استاندار فارس و مدیران بنیاد مهدویت سراسر کشور حضور خواهند داشت و در نوبت بعدازظهر مراسم اختتامیه، به شکل علمی و میزگرد آثار ارسالی به این همایش فاخر علمی توسط نقادان و صاحب‌نظران مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حجت‌الاسلام حدائق با بیان اینکه مقالات در ۲ بخش کلی و ۱۴ موضوع به دبیرخانه ارسال شد، گفت: نقش انقلاب اسلامی در گسترش تربیت مهدوی، راهبرد عملیاتی انقلاب اسلامی در راستای زمینه‌سازی ظهور، نقش انقلاب اسلامی در اصلاح نگرش به انتظار ظهور، نقش انقلاب اسلامی در احیای آموزه مهدویت، نقش مهدویت و انتظار در پیروزی انقلاب، مهدویت و انتظار از نگاه امامین انقلاب و نقش مهدویت و انتظار در پویایی هنر دینی در انقلاب اسلامی محورهای این همایش را تشکیل می‌دهند.

قائم‌مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس یادآور شد: همچنین مهدویت؛ انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی؛ راهبردها و چالش‌ها، الگوی مفهومی راهبردهای تربیت مهدوی در نظام آموزشی کشور، تحلیل رسالت مهدویت و انتظار در شکل‌دهی جامعه مهدوی و بررسی و نقد الگوی تربیت مهدوی در نظام آموزشی کشور دیگر محورهای سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» به شمار می‌آیند که در آیین اختتامیه از ۱۰ مقاله برتر و برگزیده تجلیل خواهد شد و مقاله به‌عنوان فاخرترین مهدوی به چاپ خواهد رسید.

دبیر سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» در خصوص برگزاری پیش همایش‌های علمی در سطح استان فارس، تأکید کرد: از زمان اعلام فراخوان تا امروز پیش همایش متعددی دررابطه‌با همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» برگزار شد که تنها در شهر شیراز شاهد برگزاری بیش از ۱۵ پیش همایش در ادارات و دیگر نهادها بودیم همچنین در شهرستان‌ها نیز با سکان‌داری ائمه جمعه پیش همایش اجرا شده است.

سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» در شیراز برگزار می‌شود

وی، رویکرد جدی سومین همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» را تربیت نسل مهدوی عنوان کرد و ادامه داد: در ۴ ناحیه آموزش و پرورش شهر شیراز پیش همایش دراین‌خصوص برای فرهنگیان، اولیا و کارمندان با موضوع «مهدویت و انقلاب اسلامی» و تربیت مهدوی برگزار شد.

حجت‌الاسلام حدائق با اشاره به اینکه کارگروه علمی همایش به ریاست آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان تشکیل شد، تأکید کرد: آثار توسط کمیته علمی همایش ارزیابی شده است و مقالات برتر مشخص شدند. همایش ملی «مهدویت و انقلاب اسلامی» یک همایش سطح بالای علمی بوده که پژوهش دانشجویان و طلاب به دبیرخانه ارسال می‌شود و مقالات برتر در پایگاه استنادی جهان اسلام ISC به ثبت خواهد رسید.

بنا به گفته این مقام مسئول، بنیاد مهدویت سال‌ها برای تربیت اسلامی مهدوی تلاش کرده که تدوین کتاب مناسب هر مقطع تحصیلی و ۷ درس‌نامه جدا به نام چشمه خورشید از جمله این فعالیت‌ها است.
قائم‌مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) فارس در خصوص مشارکت دانش‌آموزان در سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی، بیان کرد: بنا به خواسته آموزش و پرورش و همکاری بنیاد مهدویت فارس، جشنواره مهدویت و انقلاب اسلامی ویژه دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی استان در قالب‌های نقاشی و شعرخوانی در مقطع ابتدایی، پادکست و شعرخوانی در مقطع متوسطه اول و ساخت فیلم کوتاه و مصاحبه خیابانی در متوسطه دوم برگزار شد.

حجت‌الاسلام حدائق تصریح کرد: آثار خوبی از سوی دانش‌آموزان به این جشنواره ارسال شده به دانش‌آموزان برتر هدایایی تقدیم خواهد شد و در نهایت به‌تمامی دانش‌آموزان شرکت‌کننده هدیه از طرف بنیاد تقدیم می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مقوله مهدویت و ظهور امام‌زمان (عج) گفت: امیر المومنین (ع) می‌فرمایند که بافضیلت‌ترین اعمال انتظار فرج است؛ بنابراین مهدویت و انتظار از درجه بالایی در اسلام قرار دارد.

قائم‌مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) فارس با بیان اینکه بسترسازی ظهور در حال رخ‌دادن است، اضافه کرد: امروز عدالت‌محوری به خواسته جهانیان تبدیل شده و با رخ‌دادن کشتار وحشیانه مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس شاهد فروریختن هیمنه این رژیم غاصب و فریاد عدالت‌خواهی از سوی انسان‌های آزادی‌خواه در قلب اروپا و کشورهای استکبار جهانی هستیم.

انتهای خبر/224224
برچسب ها: شیرازه ، مهدویت ، فارس
نظرات بینندگان