کد خبر: ۱۶۲۶۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۶ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
استاندار فارس:

رسالت ما تلاش برای تحکیم جمهوری اسلامی است

استاندار فارس، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را سه شعار اصلی انقلاب دانست و گفت: آنچه که رسالت امروز همه ما مدیران است اینکه در جهت تحکیم شعار جمهوری اسلامی تلاش بیشتری انجام دهیم.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در نخستین روز از دهه مبارک فجر، در آئین گل‌باران قبور شهدا در شیراز، ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور در دنیا است و همه جهانیان این را قبول دارند.

وی ادامه داد: کسانی که بعد از انقلاب متولد شده‌اند شاید ندانند که در دوران قبل از انقلاب وضعیت آزادی در این کشور چگونه بود و امروز که به ما کنایه می‌زنند که فلان چیز آزاد نیست در مقایسه با آن دوران شاید بیشتر به طنز شباهت دارد.

وی اظهار کرد: دررابطه‌با شعار سوم یعنی جمهوری اسلامی باید اقرار کنیم آنچه که شایسته اسلام بود را تاکنون نتوانسته‌ایم اجرا کنیم.

استاندار فارس افزود: تلاش‌های فراوانی صورت‌گرفته و وضعیت نسبت به قبل از انقلاب کاملاً متفاوت است؛ اما با آنچه که شایسته نام اسلام عزیز است هنوز فاصله داریم.

ایمانیه ادامه داد: اسلام هم برای تأمین دنیا و معیشت مردم و هم برای آخرت، اخلاق و اعتقادات مردم بسیار جامع و کامل است و هرکجا که مشکل و نابسامانی می‌بینیم از ضعف اسلام نیست؛ بلکه از مسلمانی ما است.

وی اظهار کرد: ما مدیران باید مرتب آسیب‌شناسی کنیم که چرا در فلان موضوع با دستورات اسلام فاصله داریم و قطعاً می‌توانیم با کوشش بیشتر شعار سوم یعنی جمهوری اسلامی را هم به کمال بیشتری برسانیم و به مدینه فاضله‌ای که انتظار آن را می‌کشیم نزدیک‌تر شویم.

استاندار فارس گفت: انقلاب اسلامی به سه دلیل به پیروزی رسید و چون این سه دلیل تا حدود قابل‌توجهی ادامه پیدا کرد امسال چهل و پنجمین سال این پیروزی را جشن می‌گیریم.

ایمانیه افزود: توجه به اسلام، رهبری امام راحل و وحدت و یکرنگی که اتفاق افتاد باعث شد که این انقلاب به‌رغم میل شرق و غرب پیروز شود.

انتهای خبر/منبع: ایرنا
نظرات بینندگان