کد خبر: ۱۶۲۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
امام‌جمعه شیراز:

انقلاب اسلامی در امتداد بعثت پیامبر اسلام(ص) است

امام‌جمعه شیراز گفت: مسیر پرفروغ انقلاب اسلامی ادامه بعثت پیامبر (ص) است که تداوم آن به ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) منتهی می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام‌جمعه شیراز در خطبه‌های نمازجمعه امروز ۱۳ بهمن‌ماه شیراز با اشاره به‌روز فناوری فضایی، گفت: کشوری که در جنگ جهانی دوم تنها دو روز توانست در مقابل دشمن ایستادگی کند و پس از انقلاب و با امکانات محدود برابر دشمن ایستاد امروز و پس از ۴۴ سال از انقلاب شاهد رشد و پیشرفت در سایر عرصه‌ها هستیم.

وی افزود: در روزهای اخیر با حرکت ارزشمند سازمان هوافضای ایران، سه ماهواره در مدارهای مختلف قرار گرفته که منجر به خشمناک شدن اروپا و آمریکا شد.

امام‌جمعه شیراز با اشاره به هدف‌گذاری در راستای توسعه و پیشرفت ماهواره‌ای، عنوان کرد: این اقتدار جمهوری اسلامی است که جوانانش باعزت و اقتدار و تحت ولایت امام خامنه ای حرکت خودش را آغاز کرده تا عزت و عظمت را به امت اسلامی بازگرداند و پرچم ولایت را به صاحب اصلی آن حضرت مهدی (عج) تحویل دهد.

وی همچنین به‌روز نیروی هوایی ارتش در پایان هفته آینده نیز اشاره کرد و گفت: افتخار نیروی هوایی ارتش این است که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ولایت امام خمینی (ره) را به جهانیان اعلام کردند.

آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه فلسفه سیاسی ایران در طول چند هزار سال گذشته این بوده که کار در راه خدا، فرمان و عهد باخدا برای آنان از همه چیز مهم‌تر بوده و این مهم را همیشه به نمایش گذاشته‌اند.

وی با تبریک عید سعید مبعث نیز گفت: روز مبعث از ایام با عظمتی است که تجلی اعظم الهی در آن روز بر قلب حضرت محمد (ص) نازل شده است.

امام‌جمعه شیراز با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) مبنی بر اینکه مبعث برای این بود که بشریت را از بندگی بندگان به بندگی و فرمان‌بری خدا ببرد، گفت: ایرانیان مسیر مبعث را به دنیا نشان دادند و شعارشان که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود برگرفته از حدیث امیرالمؤمنین (ع) است که می‌خواهیم برده هیچ‌کسی در دنیا نباشیم.

وی عنوان کرد: مسیر پرفروغ انقلاب اسلامی ادامه بعثت پیامبر (ص) است که تداوم آن به ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) منتهی می‌شود.


انتهای خبر/
منبع: مهر
نظرات بینندگان