کد خبر: ۱۶۲۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
مدیرکل فنی استاندار فارس:

کمربندی شیراز تا شب عید روشن می‌شود

طبق اعلام مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس بخش عمده‌ای از روشنایی کمربندی شیراز تا شب عید نوروز تأمین خواهد شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، امیرحسین جمشیدی مدیرکل دفتر فنی استاندار فارس ضمن بیان این مطلب در خصوص وضعیت مدیریت کمربندی شیراز توضیح داد: کمربندی جنوب شهر شیراز به یک معضل تبدیل شده بود و از طرفی این پروژه از ابتدا توسط اداره راه و شهرسازی احداث شده است و متولی آن هم اداره راهداری بود اما به مرور زمان که شهر گسترش پیدا کرد و طرح جامع شهر افزایش یافت ضلع جنوبی کمربندی عملا از حالت یک محور جاده‌ای خارج و به محور شهری تبدیل شد.

وی افزود: طبق آخرین مصوبه‌ای که در ارتباط با کمربندی انجام شد و مورد توافق همه اعضای شورای ترافیک استان، شهرداری و اداره‌کل راهداری قرار گرفت قرار شد تولی‌گری آن قسمت از کمربندی شیراز که در محدوده شهر است به عهده شهرداری باشد و مابقی در اختیار راهداری باقی بماند.

جمشیدی ادامه داد: قرارداد پیمانکار روشنایی آن قسمتی که در اختیار راهداری بوده و هست تمدید شده و کارها مثل گذشته در حال انجام است و مشکلی از این بابت وجود ندارد اما در محدوده شهری مساله‌ای وجود دارد.

وی درباره این مساله توضیح داد: از لحاظ قانونی تامین روشنایی محدوده شهری به عهده شرکت توزیع نیروی برق شیراز است اما این شرکت می‌گوید: چون این پروژه از راهداری تحویل ما شده است پایه‌ها و چراغ‌هایی که خراب است باید به صورت سالم به ما تحویل شود تا از این پس نگهداری و تامین روشنایی را به‌عهده بگیریم.

کمربندی شیراز تا شب عید روشن می‌شود

 مدیرکل دفتر فنی استاندار فارس افزود: طی آخرین رایزنی که ما انجام دادیم قرار شد آن قسمت‌هایی که فقط نیاز به تعویض لامپ دارد توسط شرکت توزیع برق انجام شود و آن قسمت‌هایی هم که نیاز به برق رسانی و ترانس دارد توسط شهرداری تامین اعتبار شده تا مشکل این قسمت برطرف شود.

جمشیدی درباره مساله سرقت کابل‌ها و لامپ در محدوده خاموش کمربندی شیراز نیز گفت: بحث روشنایی نیاز به پیمانکار برای تامین و نگهداری دارد که متاسفانه در مدت اخیر پیمانکاری برای این منظور مشخص نشد و محدوده بدون نظارت باقی‌ ماند که باعث سرقت برخی لامپ‌ها و کابل‌ها شد.

وی در پاسخ به این سوال که با فرارسیدن ماه پایانی سال و افزایش ترافیک در کمربندی شیراز، آیا امیدواری برای حل مساله در آینده نزدیک وجود دارد یا خیر، گفت: امیدواریم حداکثر تا شب عید قسمت عمده‌ای از روشنایی کمربندی شیراز تامین شود.

گفتنی است ۱۷ کیلومتر از کمربندی ۴۵ کیلومتری شیراز در محدوده شهری واقع است که از اردیبهشت‌ماه در خاموشی کامل به سر می‌برد.


انتهای خبر/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان