کد خبر: ۱۶۲۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
مربیان کبدی شیراز از مشکلات این رشته می‌گویند؛

بدون پول پیشرفتی حاصل نمی‌شود

مربیان کبدی شیراز اعتقاد دارند این رشته پرافتخارترین رشته ورزشی ایران است ولی این رشته نیز مانند سایر رشته‌های ورزشی در استان فارس به‌شدت مغفول مانده است و از لحاظ امکاناتی و زیرساختی در مضیقه قرار دارد.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حمیدرضا پوریافر رئیس هیئت کبدی شهرستان شیراز گفت: کبدی فارس از پیشینه خوبی برخوردار است با اینکه در ایران رشته جوانی محسوب می‌شود اما کبدی استان فارس و شهر شیراز از همان ابتدا ورزشکاران خوبی را به تیم‌های ملی بانوان و آقایان معرفی کرده است.

وی افزود: سعیده جعفری با موفقیت در مسابقات آسیایی هانگ ژو، رکورد حضور و مدال گرفتن در بازی‌های آسیایی را شکست بازیکن‌های خوب دیگری مثل میترا شاه‌پرست هم داشتیم که متأسفانه اتفاق تلخی برایش رخ داد و همچنان در کما به سر می‌برد.

پوریافر درباره وضعیت امکاناتی و زیرساختی هیئت اظهار کرد: رسیدگی و برخورداری هیئت کبدی بسیار کم است ما فقط یک سالن داریم که هیئت استان و شیراز هر دو باید از همین یک سالن استفاده کنند سالنی که در یک‌گوشه غربی شیراز (شهرک والفجر) قرار گرفته و در مرکز شهر نیست که بتوانیم افراد زیادی را جذب این رشته کنیم. با چنین سازوکاری حرف‌زدن درباره گسترش این رشته پرافتخار فقط در حد همان حرف باقی می‌ماند با این ابزار و امکانات سخت‌افزاری ضعیفی که در اختیار ماست و حمایت‌هایی که نمی‌شویم، بهبود وضعیت رشته جوانی مثل کبدی خیلی سخت است.

رئیس هیئت کبدی شهرستان شیراز ادامه داد: ما زیر نظر اداره ورزش شیراز فعالیت داریم متأسفانه در دوره رؤسای قبلی آن قدر که از ما ایراد می‌گرفتند اصلاً حمایت نمی‌کردند حالا هم که رئیس جدید سر کار آمده است مدیرکل ورزش استان عوض شده است و معلوم نیست شرایط به چه شکل پیش برود.

بدون پول پیشرفتی حاصل نمی‌شود

وی در خصوص آخرین وضعیت میترا شاه‌پرست که چند ماه پیش در سانحه تصادف به کما رفت، گفت: وی متأسفانه همچنان در کما به سر می‌برد و روی ضریب هوشی هشت مانده است ما و هیئت استان تا آنجایی که از دستمان بر می‌آمد برای او انجام دادیم. شخصیت‌های مطرح ورزشی را به خانه ایشان بردیم و کمک‌هایی کردند. رایزنی انجام شد که آمبولانس مجانی در اختیارشان بگذارند در زمینه تهیه دارو کمک‌هایی انجام شد و سعی کردیم آنچه وظیفه انسانی‌مان بوده را انجام دهیم البته یک اشکال کار ما این بود که از این کارها عکسی نگرفتیم و بعضی‌ها فکر کردند کاری انجام نداده‌ایم.

این مربی کبدی در خصوص نحوه تأمین هزینه‌های جاری هیئت نیز گفت: هزینه‌ها را خودمان باید تأمین کنیم هیچ درآمدزایی نداریم و حتی شهریه‌ای هم از ورزشکاران دریافت نمی‌کنیم تمام نوبت‌ها رایگان است و عملاً این هیئت هیچ‌گونه درآمدی ندارد بدون پول هم که هیچ پیشرفتی اتفاق نخواهد افتاد.

در ادامه به سراغ مربی دیگری از جامعه کبدی استان رفتیم که به اعتقاد این مربی هم بزرگ‌ترین مشکل حال حاضر این رشته در شهر شیراز، محل قرارگرفتن سالن اختصاصی این رشته است.
محمدرضا اسکندری دراین‌ارتباط گفت: ما یک سالن اختصاصی داریم که همان، یکی از دلایل رکود کبدی است! خانه کبدی در شهرک والفجر، یعنی آن طرف کمربندی شیراز قرار دارد. هر زمان که بچه‌ها می‌خواهند بیایند و برگردند، دلمان هزار راه می‌رود. یعنی بدترین جایی که می‌شد به ما سالن بدهند، آنجا بود.

انتهای خبر/

منبع: ایسنا
برچسب ها: ورزش ، کبدی ، شیرازه
نظرات بینندگان