کد خبر: ۱۶۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۳ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
رئیس ستاد انتخابات فارس:

۱۴۶ هزار نفر در استان فارس رأی اولی هستند

رئیس ستاد انتخابات فارس گفت: ۳ میلیون و ۷۰۳ هزار نفر واجد شرایط رأی‌دادن در استان فارس هستند که از این تعداد از ۱۴۶ هزار نفر رأی اولی هستند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسماعیل قزل سفلی رئیس ستاد انتخابات فارس گفت: در انتخابات پیش رو، نیازی به درج مهر در شناسنامه‌ها نیست و هم استانی‌های عزیز می‌توانند با شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و همچنین گذرنامه با مراجعه به شعب اخذ رأی در بزرگ‌ترین فعالیت اجتماعی و سیاسی سال ۱۴۰۲ نقش‌آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه تمام انتخابات، به‌صورت نیمه الکترونیک برگزار می‌شود، تصریح کرد: مراجعه‌کنندگان به شعب اخذ رأی به‌صورت برخط احراز هویت می‌شوند و مابقی فرایندها به‌صورت دستی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: انتخابات تمام الکترونیکی در سطح کشور تنها در چهار حوزه انتخابیه برگزار می‌شود و بنا بر اعلام دستگاه‌های متولی در استان فارس حوزه انتخابیه تمام الکترونیکی نخواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات فارس همچنین به تعداد رأی اولی‌های استان اشاره کرد و افزود: ۳ میلیون و ۷۰۳ هزار نفر، واجد شرایط رأی‌دادن در استان فارس هستند که از این تعداد از ۱۴۶ هزار نفر رأی اولی، یازدهم اسفند امسال می‌توانند با مراجعه به شعب اخذ رأی در سراسر استان، برای نخستین‌بار در تصمیم‌گیری برای کشورشان مشارکت داشته باشند.

وی همچنین به تعداد رأی اولی‌ها در شیراز اشاره کرد و افزود: در شهرستان شیراز ۴۸ هزار رأی اولی داریم.

اسماعیل قزل سفلی به تعداد شعب اخذ رأی هم اشاره کرد و افزود: ۳ هزار و ۵۱۴ شعبه اخذ رأی در استان برپا می‌شود و بنا بر هماهنگی‌های انجام شده، تعرفه‌ها چاپ و مقدمات برگزاری انتخابات فراهم شده که به تفکیک حوزه‌های انتخابیه توزیع خواهد شد.


انتهای خبر/

منبع: مهر
نظرات بینندگان