کد خبر: ۱۶۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - ۱۵ بهمن ۱۴۰۲
مسئول گروه سرود «فرزندان ایران» مطرح کرد:

شناسایی بچه‌های بااستعداد مدارس محروم شیراز

محمدمهدی اوجی نزدیک به یک دهه می‌شود که با گروه سرود «فرزندان ایران» در جشنواره‌های مختلف سرود خوش درخشیده و آهنگ «پاشو بیا ایران» آنها همه نگاه‌ها را به سمت آنها خیره کرده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل از شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ گروه سرود فرزندان ایران مدت ۹ سال است که فعالیت خود را آغاز نموده و مسئول گروه نیز محمدمهدی اوجی است.

 اعضای این گروه ۴۰ نفر از پسران و دختران حاشیه شهر شیراز هستند که در زمینه سرود و موسیقی دارای استعدادند. از جمله آخرین مقامات کسب شده توسط این گروه می‌توان به کسب گروه برتر جشنواره هماهنگ تهران در سال ۱۴۰۲، کسب رتبه چهارم جشنواره سرود و موسیقی فجر در سال ۱۴۰۲، کسب مقام استانی و کشوری جشنواره فانوس در سال ۱۴۰۱، کسب مقام اول جشنواره استانی خاک زیر در سال ۱۴۰۱ و سایر مقام‌ها اشاره کرد. به همین بهانه با اوجی مسئول این گروه گپی صمیمانه داشته‌ایم.

محمدمهدی اوجی مسئول گروه سرود «فرزندان ایران» به سابقه موسیقایی خود اشاره کرد و گفت: نزدیک به یک دهه پیش به‌عنوان مربی پرورشی مار خودم را در مدارس شیراز آغاز کردم و به‌واسطه علاقه‌ای که به هنر و موسیقی داشتم، دوره‌های حرفه‌ای این حوزه را گذراندم و در همان سال‌ها اولین گروه سرود خودم را با عنوان «پسران آفتاب» راه‌اندازی کردم و پس از مدتی نام گروه را به «فرزندان ایران» تغییر دادم.

وی افزود: شاید نکته ای که برای شما جالب باشد این است که من همه اعضای این گروه را از بچه‌هایی که در مدارس حاشیه‌ای شهر شیراز مشغول درس‌خواندن بودند، پیدا کردم و خدا رو شکر فعالیت‌های بچه‌ها به‌مرور در شبکه‌های اجتماعی دیده شد و موردتوجه رسانه‌ها قرار گرفت.

 مخصوصاً طی دو سال اخیر و با آهنگ «پاشو بیا ایران» ما که از شبکه افق و نسیم در برنامه تلویزیونی «نماهنگ» پخش شد، باعث شد که زحمات بچه‌ها بیشتر دیده شود.

اوجی ادامه داد: من حدود ۷ سالی است که با این بچه‌ها به‌صورت حرفه‌ای مشغول کارکردن هستم و آنها نیز با فراز و نشیب‌های اندکی توانسته‌اند ثابت گروه بمانند و به‌صورت حرفه‌ای سرود را تمرین کنند و همین ماندگاری اعضا و تمرین‌های حرفه ایشان باعث شده تا به این موفقیت‌ها برسیم.

مسئول گروه سرود «فرزندان ایران» در ادامه در خصوص شیوه پیداکردن این استعدادها گفت: من در ابتدا در کل استان فارس فراخوانی بین مدارس دادیم و به دنبال خوش‌صداها بودیم و البته سعی کردیم اولویت خودمان رو بر روی بچه‌های با استعدادی قرار دهیم که در مناطق حاشیه‌ای و محروم شیراز در حال تحصیل بودند؛ اما این فرصت کمتر برای آنها به وجود آمده بود تا کسی استعداد آنها را شناسایی کند و در حوزه‌های مختلف به کار گیرد.

اوجی با اشاره به تیم هنرمندی که در کنار خود دارد، گفت: برای این موفقیت‌ها، بدون شک ما از افراد هنرمند، شاعر و موزیسین‌هایی بهره بردیم که حضور آنها در کنار گروه ما باعث شد تا گروه ما سطح هنری بالاتری داشته باشد. راد مهر موسوی و غلامعلی خوشبخت به‌عنوان شاعر و آهنگ‌ساز گروه نیز یکی از بچه‌های گروه است که به شخصه به او آموزش‌های لازم را دادم و حالا به بهترین شکل در حال کمک‌کردن به ما هستند. در کنار این تیم هنرمند عزیز صادق بهرام‌پور نیز به ما کمک‌های زیادی کرده است. خود من نیز علاوه بر هماهنگی گروه، ملودی‌ها و آهنگ‌ها را تنظیم می‌کنم.

اوجی با گلایه از اینکه رسانه‌های استان فارس و به‌خصوص شیراز آن‌چنان که باید آنها را مورد حمایت قرار نداده‌اند، گفت: همین نماهنگ «پاشو بیا ایران» که حتی بیلبوردهای آن در پایتخت به نمایش درآمد و مورد تحسین منتقدان و اهالی هنر در آمد، با کمترین استقبال در شیراز مواجه شد و همین عدم حمایت‌ها باعث می‌شود که این بچه‌ها دلسرد شوند و تلاش آنها نادیده گرفته شود.


انتهای خبر/

نظرات بینندگان