کد خبر: ۱۶۲۶۸۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۶ - ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس: 

بازارچه صنایع‌دستی در اقلید راه‌اندازی شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: باتوجه‌به حضور و فعالیت هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در اقلید این شهرستان نیازمند یک بازارچه صنایع‌دستی است. 

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در دیدار با فرماندار شهرستان اقلید گفت: باتوجه‌به فعالیت هنرمندان راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی در این شهرستان ضرورت دارد؛ ازاین‌رو جا دارد با همکاری شهرداری بازارچه صنایع‌دستی در شهر اقلید راه‌اندازی شود. 


وی با اشاره به ظرفیت‌های صنایع‌دستی شهرستان اقلید گفت: خانه‌های تاریخی این شهرستان قابلیت تبدیل به بازارچه صنایع‌دستی را دارند. 
وی در خصوص راه دسترسی به منطقه گردشگری تنگ براق اقلید اشاره کرد و گفت: راه دسترسی که با ایجاد آزادراه شیراز، اصفهان فراهم شده باعث می‌شود سالانه گردشگران زیادی را به این منطقه جذب کند. 


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس ابراز امیدواری کرد با جذب سرمایه‌گذار تا سال آینده شاهد تحولات مثبتی در این تفرجگاه باشیم. 


به گفته ثابت اقلیدی شهر دژکرد، قدمگاه سده، منطقه گردشگری آسپاس، چشمه محمد رسول‌الله و… قابلیت تبدیل به قطب گردشگری در این شهرستان را دارد. 


فرماندار شهرستان اقلید هم در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری کم‌نظیر اقلید گفت: تنگ براق اقلید یکی از زیباترین تفرجگاه‌های فارس و کشور است که نیاز به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری دارد. 


شهرام منصوری افزود: این شهرستان در زمینه صنایع‌دستی هم توانمند است که باید توجه بیشترتری به هنرمندان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی معطوف شود. 


وی ظرفیت‌های گردشگری، طبیعت‌گردی، صنایع‌دستی شهرستان را در حدی دانست که برای توجه به این امور ضرورت دارد دفتر نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان به سطح اداره ارتقا پیدا کند. 


به گزارش شیرازه، شهرستان اقلید دارای جاذبه‌های متعدد و متنوعی است که می‌توان به تنگ براق اشاره کرد. این منطقه یکی از مناطق نمونه گردشگری واقع در شهرستان است که علاوه بر داشتن جاذبه‌های طبیعی زیبا و بدیع، وجود کتیبه‌ای متعلق به دوران ساسانی بر غنای این منطقه گردشگری افزوده است. این جاذبه در میان انبوه درختان سربه‌فلک‌کشیده با چشمه‌های متعدد و رودخانه‌ای خروشان، غارهای زیبا، آبشارها، آبچک‌ها و ستون‌های آهکی معلق مناظری بدیع و چشم‌نواز را به وجود آورده است.


انتهای خبر/

نظرات بینندگان