کد خبر: ۱۶۲۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۴ - ۲۰ بهمن ۱۴۰۲
امام‌جمعه موقت شیراز:

عزت و قدرت ایران در انقلاب اسلامی با هیچ‌چیز قابل‌معامله نیست

امام‌جمعه موقت شیراز گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برای ایران محقق شده و اینکه ایران در اوج عزت و قدرت است با هیچ‌چیز قابل‌معامله نیست.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،  حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی امام‌جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ۲۰ بهمن‌ماه شیراز اظهار کرد: امروز در اقصی‌نقاط دنیا انقلاب ایران را می‌شناسند و ایران اسلامی صاحب‌نفوذ است، طوری که از ایران می‌خواهند تا به نیروهای یمن و سوریه و دیگر نیروهای محور مقاومت بگوید چگونه اقدام کنند.


وی افزود: این عزت و اقتدار به برکت نظام اسلامی است و مردم باید این عزت و شوکت را قدر بدانند و این قدرت را حفظ کنند.


امام‌جمعه موقت شیراز با بیان اینکه امروز در سراسر زمین کشوری به مستقلی جمهوری اسلامی ایران نیست، ادامه داد: ایران امروز در ابعاد سیاسی، نظامی و علمی استقلال دارد.


رضوی اردکانی یادآور شد: درحالی‌که پیش‌تر برای تأمین سیم‌خاردار وابسته بودیم امروز جت‌های جنگی پیشرفته می‌سازیم و قدرت هوافضای سپاه و ارتش ایران دشمن را وحشت‌زده کرده و بازدارنده است .
وی اضافه کرد: امروز در داخل کشور بهترین مهندسین فنی و خلبان‌ها تربیت می‌شوند درحالی‌که پیش از انقلاب کاملاً وابسته بودیم.


امام‌جمعه موقت شیراز اظهار کرد: امروز تمام مراکز علمی ما فعال است و جوانان بااستعداد ایران قله‌های علم را فتح می‌کنند، ایجاد زیرساخت‌های جاده‌ای، راه‌آهن، انتقال آب از دریا به وسط کشور نمونه‌هایی از این توانمندی است.
رضوی اردکانی با اینکه پیش از انقلاب اسلامی، جمعیت ایران ۳۶ میلیون نفر بود، با همین میزان زمین و درحالی‌که با خشکسالی نیز مواجه نبودیم، در بیشتر حوزه‌های کشاورزی واردکننده بودیم و کشاورزی کشور نابود بود؛ اما امروز باتکیه‌بر علم و تکنیک میزان برداشت محصولات را بالا برده و در برخی محصولات صادرکننده شده‌ایم.


وی آزادی را با بی‌بندوباری متفاوت خواند و گفت: بیشتر مردان و زنان شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل‌بیت (ع) متدین هستند و اگر عده اندکی نیز با چهره‌هایی ناشایست در جامعه حاضر می‌شوند راه‌حل دارد و باید از نهادهای دولتی آغاز کرد.


امام‌جمعه موقت شیراز ادامه داد: آزادی به معنای آن است که مردم بتوانند آزادانه علم، شغل و فعالیت خود را انتخاب کنند و این با هرج‌ومرج و بی‌قانونی تفاوت دارد.


رضوی اردکانی با انتقاد از برخی بی‌بندوباری‌ها و سگ گردانی در سطح جامعه، از دستگاه‌ها و نهادهای دولتی مانند بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس خواست تا بر اساس قانون بر رعایت پوشش مناسب به‌عنوان اصلی قانونی و اخلاقی نظارت کنند و نگذارند نادیده گرفته شود.

وی با اشاره به ۲۱ بهمن‌ماه به‌عنوان سالروز شکسته‌شدن حکومت‌نظامی به فرمان امام خمینی (ره) و تثبیت مقاومت و فروپاشی رژیم شاهنشاهی، گفت: امسال مردم در ۲۲ بهمن‌ماه (یکشنبه) نشان می‌دهند که پای عزت و شرف و استقلال کشورشان ایستاده‌اند.


امام‌جمعه موقت شیراز با اشاره به خدمات دولت سیزدهم به مردم، یادآور شد: در این مدت بیش از پنج هزار کارخانه از رکود خارج شد و خدمات بسیاری در زمینه‌های آبرسانی و بهبود راه‌ها له مردم ارائه شده است.


رضوی اردکانی تأکید کرد: دولت باید قدرت خرید مردم را بالا ببرد، از سویی تولید افزایش یابد و از سویی جلو نوسانات قیمت و گران‌فروشی گرفته شود.


وی افزود: دستگاه‌های جهاد کشاورزی و تعزیرات حکومتی باید جلو گران‌فروشی برخی کاسبان را بگیرند و به گونه تولید مواد غذایی مدیریت شود تا هم کشاورز و کارخانه‌دار سود ببرد و هم مردم توان خرید داشته باشند.


امام‌جمعه شیراز اضافه کرد: افرادی که تولیدکننده، کشاورز، کارمند و کارگر و شاغل نیستند نیز باید مستمری آنها از طریق نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد تقویت شود تا توان تهیه مایحتاج خود را داشته باشند؛ هر چند دولت به این امر توجه دارد؛ اما تورم جلوتر از افزایش درآمد است که باید مدیریت شود.


رضوی اردکانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مردم شیراز، گفت: امام حسین (ع) بسیار به گردن ما حق دارد و باید مراسم جشن باشکوهی به این مناسبت برگزار شود.


وی افزود: امام سجاد (ع) گنجینه‌ای از عبودیت و حضرت ابوالفضل‌العباس مظهر فداکاری و ایثار است و باید سالروز ولادت این بزرگواران را به شایستگی گرامی بداریم.


امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه امروز جهان تشنه ظهور است، تأکید کرد: ۱۵ شعبان روز ولادت مهدی موعود (عج) با مراسم جشن باشکوهی در شهرها و روستاها برگزار شود.

 

انتهای خبر/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان