کد خبر: ۱۶۲۷۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۵ - ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس

روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: 


از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹۶ هزار و ۶۶۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۳۹۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۶۱ هزار و ۴۹۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۷۷۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۵۹۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.


هم اکنون ۱۶۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.


مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون نیز، هشت هزار و ۲۲۳ نفر است.


از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۷ هزار و ۱۴۷ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.


در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۱۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۷۰۴ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۴ دُز یادآور واکسن بوده است.


انتهای خبر/

نظرات بینندگان