کد خبر: ۱۶۲۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۲۲ بهمن ۱۴۰۲
رئیس جهاد دانشگاهی فارس:

دهه فجر را برای جهاد تبیین غنیمت شماریم

رئیس جهاد دانشگاهی فارس بر ضرورت استفاده از ظرفیت دهه فجر برای گسترش جهاد تبیین تأکید کرد و از برگزاری ۱۶۰ عنوان برنامه به مناسبت این ایام توسط جهاد دانشگاهی در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از روابط‌عمومی جهاد دانشگاهی فارس، امیرحسین استقلال رئیس جهاد دانشگاهی فارس ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، بزرگداشت و تکریم و برپایی باشکوه ایام‌الله را یک وظیفه همگانی دانست و اظهار کرد: امروز که ۴۵ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌گذرد دشمن به طرق مختلف در تلاش است که این انقلاب را ناکارآمد معرفی کند.


وی افزود: همگی ما در قشر و صنفی وظیفه داریم که این انقلاب برخاسته از مردم و دستاوردهای آن را برای آحاد جامعه به‌خصوص جوانان، نوجوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان به‌وسیله برنامه‌های جذاب و جدید به‌خوبی معرفی کنیم.


استقلال با یادآوری فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت جهاد تبیین که به‌عنوان یک فریضه برای همگان مورد تأکید قرار گرفته است، افزود: اگر نسل جوان با این دستاوردها آشنا شوند، دشمن به‌راحتی نمی‌تواند آنان را فریب دهد.


رئیس جهاد دانشگاهی فارس دهه فجر را فرصت مناسبی برای جهاد تبیین و برپایی اردوهای راهیان پیشرفت و نشست‌های بصیرتی دانست و افزود: باید تلاش کنیم از تمام امکانات علمی و عملی خود برای این مهم استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی فارس نیز تلاش کرده است تا در این راستا اقداماتی انجام دهد، از برگزاری ۱۶۰ عنوان برنامه به مناسبت ایام دهه فجر توسط این نهاد در سطح استان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها هم در سطح شهرستان‌ها و هم در سطح دانشگاه‌های مختلف شیراز در حال اجرا هستند.


استقلال با تصریح اینکه جهاد دانشگاهی فارس هر ساله حضور فعالی در کمیته دانشگاهی ستاد بزرگداشت دهه فجر استان دارد، افزود: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در این ایام برپایی اردوهای راهیان پیشرفت برای دانش‌آموزان است که در قالب این برنامه پژوهشگران ژنتیک جهاد دانشگاهی فارس با حضور در مدارس به تشریح دستاوردها و افتخارات حوزه ژنتیک در دوران انقلاب اسلامی می‌پردازند.


رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه قطعاً این اردوها همچنان هم برای دانش‌آموزان، دانشجویان و جامعه هدف ما بعد از دهه فجر هم ادامه خواهد داشت، برخی دیگر از برنامه‌های این نهاد را برشمرد و گفت: برپایی مراسم جشن، آذین‌بندی ساختمان‌ها و مراکز جهاد دانشگاهی، برپایی مسابقه کتاب‌خوانی و نقاشی برای خانواده کارکنان جهاد دانشگاهی، پخش سرودهای انقلابی، تجدید میثاق با شهدا، حضور گسترده در نمازجمعه این هفته و همچنین راهپیمایی ۲۲ بهمن از جمله این برنامه‌ها هستند.


انتهای خبر/

نظرات بینندگان