کد خبر: ۱۶۲۷۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۲۵ بهمن ۱۴۰۲
استاندار فارس:

عزم دولت حل مشکل مسکن کارگران است

استاندار فارس با بیان اینکه عزم دولت حل مشکل مسکن کارگران است، گفت: دولت در نظر دارد در کنار محل کار و بدون از ترافیک مسکنی برای کارگران ساخته شود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در نشست با کارگران و استادکاران ساختمانی استان فارس، گفت: سه موضوع درمان، بیمه و اصلاح عناوین شغلی کارگران و استادکاران ساختمانی فارس در دستور کار قرار گرفته است و پیگیری می‌شود.


وی با بیان اینکه عزم دولت حل مشکل مسکن کارگران است، افزود: تلاش دولت به‌ویژه در فارس حل مسئله مسکن است و دولت در نظر دارد در کنار محل کار و بدون از ترافیک، مسکنی برای کارگران ساخته شود.


ایمانیه به موضوع قطع بیمه کارگران ساختمانی هم اشاره کرد و گفت: بیمه از حقوق مسلم و حداقلی کارگران است و برای این حل موضوع در تهران نشستی با وزیر کار ترتیب داده خواهد شد تا موضوع بیمه کارگران ریشه‌ای حل شود.


استاندار فارس به پیشنهاد افزایش جریمه به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز هم اشاره کرد و گفت: این موضوع در شورای تأمین مطرح می‌شود تا در خصوص افزایش جریمه کارفرمایانی که اتباع بیگانه غیرمجاز را به کار می‌گیرند، تصمیم‌گیری شود.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان