کد خبر: ۱۶۲۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۵ - ۲۷ بهمن ۱۴۰۲
امام‌جمعه موقت شیراز:

انتخابات زمینه‌ساز اقتدار و پیشرفت کشور است

امام‌جمعه موقت شیراز حضور مردم در پای صندوق رأی را موجب پیشرفت و آبادانی و همچنین سربلندی و شکوه ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی عنوان کرد و گفت: جمهوریت و اسلامیت زمانی محقق می‌شود که مردم پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و به‌طورقطع اقتدار ایران زمینه‌ساز پیشرفت‌های علمی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالرضا محمودی 
امام‌جمعه موقت شیراز در خطبه‌های نمازجمعه امروز۲۷ بهمن‌ماه شیراز با تأکید بر اخلاق اجتماعی افزود: اخلاق هم بعد فردی و هم اجتماعی دارد که اولین مورد اخلاق اجتماعی رعایت قوانین است.


وی ادامه داد: قوانین، آداب‌ورسوم هر جامعه‌ای قالب رفتاری یک جامعه را شکل می‌دهد.


امام‌جمعه موقت شیراز اضافه کرد: وقتی مردم خود را ملزم به رعایت قوانین و اخلاق جامعه دانستند مسیر سعادت آن جامعه هموار می‌شود و بر همین اساس تمام مراجع اعلام کردند که رعایت تمامی قوانین جمهوری اسلامی واجب است.


وی با بیان اینکه اعمال مسئولان بر فرهنگ‌سازی جامعه تأثیر مستقیم دارد، گفت: صله ارحام و ارتباط با خویشاوندان نیز در مسیر فرهنگ‌سازی و اخلاق اجتماعی در جامعه بسیار اثرگذار است.

 

انتخابات زمینه‌ساز اقتدار و پیشرفت کشور است


قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن
محمودی در ادامه از حضور گرم مردم و اقشار مختلف جامعه در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه امسال قدردانی کرد و افزود: این حضور نشان از ایستادگی، پایبندی و تجدید میثاق با آرمان‌ها و ارزش‌های ایران اسلامی است.


امام‌جمعه موقت شیراز اظهار کرد: مردم به همه ارکان نظام جمهوری اسلامی از ریاست‌جمهوری، شوراها، مجلس و حتی تعیین رهبری نظام در قالب رأی‌دادن به نمایندگان خبرگان رهبری رأی داده و گزینه اصلح را انتخاب می‌کنند.


وی ادامه داد: کشور ما اکنون در عرصه بین‌المللی به‌عنوان کشوری مقتدر معرفی شده که این زمینه‌ساز پیشرفت‌های علمی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خواهد شد.


محمودی تأکید کرد: همه مردم باید در انتخابات مشارکت کرده و در پای صندوق رأی حاضر شوند و برای انتخابات تبلیغ کنیم.


وی اضافه کرد: حضور جوانان پای صندوق‌های رأی باید باشکوه باشد؛ زیرا ما وارث ایثار جانبازان و نگاه‌های منتظر مادران شهدا هستیم، کسانی که بعضی‌هایشان پای رفتن به محل رأی‌گیری نداشتند و اقوام و خویشان آنها را کوله کرده و به محل رأی‌گیری می‌آورند.


حجت الاسلام محمودی در ادامه با بیان اینکه اخیراً رژیم اسرائیل اعلام کرده که آماده حمله به رفح است، گفت: نوار غزه به پنج استان تقسیم می‌شود که بخشی از آن رفح با جمعیت حدود ۳۰۰ هزار نفر و وسعت ۶۴ کیلومترمربع است و اخیراً با حمله اسرائیل به غزه ۹۰۰ فلسطینی نیز به رفح رفتند و اکنون حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این محل ساکن هستند.


امام‌جمعه موقت شیراز با بیان اینکه اکنون نفع اسرائیل در تداوم جنگ است، گفت: اعلام آتش‌بس دائمی با اعلام شکست رژیم غاصب اسرائیل همراه خواهد بود و امید داریم این نقشه شوم به یاری خداوند نقش‌برآب شود.


وی با اشاره به عظمت ماه شعبان ادامه داد: یکی از امتیازات اسلام مناسبت‌ها و میلادها است و مناجات شعبانیه در این ماه سفارش شده است.


محمودی در خاتمه اعلام کرد: روز ۱۱ شعبان روز میلاد علی‌اکبر (ع) و روز جوان نام‌گذاری شده و طی هفته پیش رو نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای پزشکی کشاورزی و فنی مهندسی در دانشگاه شیراز برپا خواهد شد که نشان از غرور ملی دارد و مردم را به بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌کنم.

 

انتهای خبر/
 
 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان