کد خبر: ۱۶۲۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۲ - ۲۹ بهمن ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید حسین قیصری: 

در پی هواهای نفسانی نباشید

شهید «حسین قیصری» در وصیت خود می‌نویسد: این دنیا قابلی ندارد و نباید به فکر هواهای نفسانی خود باشیم؛ بلکه باید کمی هم به فکر آخرت خود بیندیشیم.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید «حسین قیصری» چهارم شهریور سال ۱۳۴۰ در رودبال شهرستان سپیدان دیده به جهان گشود.

چند ماهی از زندگی‌اش می‌گذشت که مادر را از دست داد. هفت‌ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدایی را در روستا با موفقیت پشت سر گذاشت و دوره راهنمایی را تا سال دوم گذراند.


شهریور سال ۱۳۵۸ به خدمت نظام‌وظیفه در سیرجان و پس از آن در هرمزگان نیروی دریایی مشغول خدمت شد. وی سرانجام ۱۴ فروردین ۱۳۶۱ به شهادت رسید. پیکر پاکش دو روز بعد ۱۶ فروردین در زادگاهش تشییع و در مسجد ولی‌عصر رودبال به خاک سپرده شد.


متن وصیت‌نامه: 
بسم رب الشهداء و الصدیقین وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ. با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و با درود بر ملت شهیدپرور و مردم رودبال و سلام بر شما پدر و مادر عزیزم. امیدوارم که حالتان خوب و خرم بوده باشید و از اینکه فرزندتان به جبهه می‌رود ناراحت نباشید. دلم می‌خواهد خوشحال باشید و ناراحت نشوید. چون ما برای اسلام و قرآن می‌جنگیم اگر شهید شدیم جایمان بهشت است.


در پی هواهای نفسانی نباشید
و این دنیا قابلی ندارد و نباید به فکر هواهای نفسانی خود باشیم؛ بلکه باید کمی هم به فکر آخرت خود بیندیشیم؛ زیرا زندگی از آنجا شروع می‌شود پس چه‌بهتر که از این دنیا دست بکشیم و این امتحانی است که خداوند از ما می‌گیرد. باشد که قبول شویم.


تا آخرین قطره خون
ان‌شاءالله صدام را سرنگون کنیم. این صدام باید بداند که ما تا آخرین قطره خون خود خواهیم جنگید و از اسلام دفاع خواهیم کرد و تمام مستکبران را نابود خواهیم کرد و در سراسر جهان‌گسترش خواهیم داد و من چند وصیت دارم که برایتان می‌نویسم: پدر و مادرم و خواهران و برادران اگر من شهید شدم و به دوست رسیدم برایم گریه نکنید و خوشحال باشید؛ زیرا اگر گریه کنید این منافقین خوشحال و روح من را آزرده خواهید کرد.


 از تمام برادران و خواهران رودبال می‌خواهم که امام را تنها نگذارید و دعا کنید عمر امام تا ظهور حضرت مهدی (عج) ادامه داشته باشد.


دعای کمیل بخوانید
از قوم و خویشان خود می‌خواهم که اگر شهید شدم در شب‌های جمعه برایم دعای کمیل بخوانند و دعا کنید که گناهانم آمرزیده شود. دلم می‌خواهد در تشییع‌جنازه‌ام کسی گریه نکند تا این منافقین بفهمند با کشته‌شدن جوانی دست برنخواهیم داشت تا شاید بیایند و به راه اسلام بگروند. تنها خواهشی که از شما مردم رودبال دارم این است که برای رزمندگان دعا کنید تا پیروز شوند.

از تمامی مردم حزب‌الله رودبال می‌خواهم که رابطه خود را با بسیج و سپاه پاسداران قطع نکنند و داوطلبانه به جبهه‌ها بروند و سنگرهای شهیدان را پر کنند.


در جبهه خونین‌شهرمن سرباز وظیفه حسین قیصری که شغل خودم خدمت برای دولت است داوطلبانه به جبهه می‌روم و اگر شهید شدم به آرزوی خود رسیدم و اگر شهید نشدم باز خدمتی به اسلام
می‌کنم. الان که این وصیت‌نامه را می‌نویسم در جبهه خونین‌شهر هستم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته - خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

حسین قیصری.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان