کد خبر: ۱۶۲۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس:

مشارکت در انتخابات مسیر پیشرفت را هموارتر می‌کند

به اعتقاد متولی فرهنگ استان فارس، به‌رغم جنگ‌های روانی و رسانه‌ای دشمنان انقلاب، مردم باز هم حضور مؤثر خود پای صندوق‌های رأی را اثبات خواهند کرد چرا که مشارکت هوشمندانه در انتخابات مسیر پیشرفت انقلاب را هموارتر می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در۴۵ سال خود بار دیگر با آزمونی جدی از جنس انتخابات روبه‌رو است، اظهار کرد: مثل همیشه موفقیت در این آزمون مرهون نقش‌آفرینی مهم‌ترین مؤلفه قدرت انقلاب، یعنی مردم است.


وی افزود: فرد باورمند به آرمان‌های فطری انقلاب اسلامی در حیثیت جمعی خود همواره تضمین‌کننده بقا و ضامن ایستادگی و پویایی انقلاب اسلامی بوده‌اند. استقلال، آزادی، عدالت، جمهوریت و اسلام‌خواهی، طی چهل و پنج سال گذشته در میان خواسته‌های ریزودرشت مردم پررنگ‌تر و برجسته‌تر از سالیان گذشته مطرح بوده است و همواره به‌رغم دشمنی‌های فراوان علیه ملت، در صدر مطالبات آنها قرار داشته است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در بدو تولد خود با راهبری فقیهی عالی‌قدر چون حضرت امام خمینی (ره) و با نقش‌آفرینی جدی مردم توانست دیو سلطنت ستم‌شاهی را کنار بزند، ادامه داد: نقش‌آفرینی مردم در مقام تحقق انقلاب اسلامی و در مقام تثبیت نظام اسلامی با انتخابات پر تکرار و حضور پر رنگ مردم در نوع خود و در مقام مقایسه با سایر انقلاب‌های دنیا، بی‌بدیل و توصیف‌ناپذیر است.


قانعی گفت: رجوع به رأی مردم در اندیشه فقهی امام خمینی (ره) به‌عنوان بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به‌گونه‌ای پر رنگ و برجسته بود که در سال ابتدایی پیروزی انقلاب درحالی‌که هنوز چند ماه بیشتر از بهمن ۱۳۵۷ نگذشته بود، پنج همه‌پرسی و انتخابات برگزار شد و نظام با رأی مردم و مشارکت آن‌ها به مرحله تثبیت و استقرار رسید. در همان سال اول تکلیف نوع حکومت، قانون اساسی، ریاست‌جمهوری و نمایندگان مجلس با رجوع به رأی مردم تعیین شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در ادامه این مسیر نیز علاوه بر نقش‌آفرینی مردم با ابزار انتخابات، بهره‌مندی و طراحی سازوکارهای دیگری چون تشکیل بسیج، جهاد سازندگی، کمیته‌های انقلاب، بنیاد مسکن، کمیته امداد و ارگان‌هایی ازاین‌دست، با تدابیر بنیان‌گذار انقلاب برای اثبات باورمندی و ایمان ایشان به قدرت مردم، کفایت‌کننده است.


وی با تأکید بر اینکه تصویر چهل و پنج‌سالگی این انقلاب تنها با قابی مملو از حضور پرشور مردم در همه عرصه‌ها معنا می‌یابد، گفت: بالندگی، امید و نگاه به آینده در تجمع‌های شورانگیز سالیان اخیر، همچون راهپیمایی بیست و دوم بهمن‌ماه ۱۴۰۲، مراسم تشییع سردار سلیمانی و بسیاری قاب‌های ماندگار دیگر انقلاب، گواه حضور مستمر و باورمندانه مردم طی سالیان گذشته است. گویی مردم در حیثیت جمعی خود همچون دیدبانی بیدار و هوشیار، مخاطرات پیش روی انقلاب را رصد و در بزنگاه‌ها با حضور خود، دشمنان کمین کرده را نامید و مأیوس می‌کنند.


قانعی ادامه داد: انتخابات یازدهم اسفندماه ۱۴۰۲ نیز یکی دیگر از آوردگاه‌هایی است که دشمنان انقلاب از ماه‌های گذشته با تدابیر متنوع، فشارهای رسانه‌ای و جنگ‌های روانی، سعی می‌کنند مردم را از حضور در آن دلسرد کرده و بین نسل جدید و انقلاب فاصله بیندازند. اما مردم مسلمان و باورمند ایرانی نشان داده‌اند که گوش‌به‌فرمان ولیِ جامعه و در اندیشه اصلاح امورات جامعه خود، بار دیگر میدان را به نفع خود تغییر خواهند داد و با مشارکت پررنگ و پرشور در انتخابات، خواب دشمنان استقلال و آزادی ایران را آشفته خواهند ساخت.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان گفت: مجلس قانون‌گذاری و قوه مقننه در ساختار جمهوری اسلامی نقش پررنگ و برجسته‌ای در اصلاح مشکلات و برون‌رفت از بن‌بست‌ها ایفا می‌کند و مشارکت هوشمندانه و انتخاب افراد ذی‌صلاح، قطعاً مسیر رو به پیشرفت انقلاب را هموارتر خواهد کرد. ان‌شاءالله حضور مردم، انتخاباتی توأم با امنیت، مشارکت، رقابت و سلامت را رقم خواهد زد.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان