کد خبر: ۱۶۲۸۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷:۳۸ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس مطرح کرد:

یارانه هیچ‌کسی قطع نخواهد شد

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استاندار فارس گفت: خرید از کالابرگ شرایط عدم انتفاع از یارانه برای شهروندان ایجاد نمی‌کند و یارانه هیچ‌کسی به‌خاطر کالابرگ قطع نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، مرتضی شریفی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در زمینه پرداخت یارانه‌ها گفت: مرحله جدید و بزرگ طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با عنوان «طرح فجرانه» در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر با اولویت خانوار دهک‌های پایین جامعه (اول تا هفتم) آغاز شده است.


وی افزود: مدت بهره‌مندی از این طرح از ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ است که ۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات را شامل می‌شود.

 

یارانه هیچ‌کسی قطع نخواهد شد


شریفی با بیان اینکه این یارانه هر ماه جداگانه شارژ می‌شود و هر ماه که شارژ می‌شود تا یک ماه فرصت خرید وجود دارد، اضافه کرد: خرید از کالابرگ شرایط عدم انتفاع از یارانه برای شهروندان ایجاد نمی‌کند و یارانه هیچ‌کسی به‌خاطر کالابرگ قطع نخواهد شد.


وی گفت: عموم مردم جهت اطلاع از دهک‌بندی می‌توانند از طریق سمانه hemayat.mcls.gov.ir اقدام نمایند و جهت استفاده از کالابرگ الکترونیکی با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد شبکه ملی اعتبار نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام نمایند.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اظهار کرد: شهروندان برای شناسایی این فروشگاه‌ها می‌توانند به نرم‌افزار کاربردی شما مراجعه و فروشگاه‌های اطراف خود را مشاهده نمایند؛ برای دریافت این نرم‌افزار می‌توانند به سکوهای بازار، مایکت و یا سایت shoma.sfara.ir مراجعه کنند همچنین از طریق اجرای کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* می‌توانند لینک نصب این نرم‌افزار را دریافت کنند.


شریفی با بیان اینکه مرکز تماس ۰۲۱۶۳۶۹ پاسخگویی سؤالات و اعتراض مردمی است، تصریح کرد: یارانه تشویقی طرح کالابرگ الکترونیکی طرح فجرانه هفدهم هر ماه واریز می‌شود.


شایان‌ذکر است هم استانی‌های گرامی در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله: افزایش صوری وزن کالا، دریافت اعتبار کالابرگی بالاتر از میزان واقعی فروش، اجبار مشتریان به خرید تمامی اعتبار کالابرگی و جایگزین‌کردن کالاهای مختلف خارج از ۱۱ گروه مجاز اعلام شده، پرداخت وجه نقد به‌ازای کسر مبلغی از اعتبار کالابرگ، کم‌فروشی، اجبار به خرید نشان تجاری خاص یا کالای خاص می‌توانند شکایت خود را به سامانه ۱۲۴ اعلام نمایند.

انتهای خبر/

برچسب ها: یارانه ، کالابرگ ، شیرازه
نظرات بینندگان