کد خبر: ۱۶۲۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۶ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
نایب رئیس کانون وکلای استان فارس خبر داد:

آزادسازی محکومان مالی و جرایم غیرعمد

نایب رئیس کانون وکلای استان فارس از فراهم‌کردن آزادسازی ۲۲ نفر از محکومین مالی و جرایم غیرعمد به میمنت روز وکیل و در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علی شایان منش نایب‌رئیس کانون وکلای استان فارس گفت: کانون وکلای استان فارس طی ۷۵ سالی که از تأسیس آن می‌گذرد، همواره کنار مردم این دیار ایستاده است.

وی با بیان اینکه هفته اول اسفندماه به‌عنوان هفته وکیل نام‌گذاری شده است، گفت: هم‌اکنون ۳ هزار و ۴۸۸ وکیل پایه یک دادگستری در کانون وکلای فارس ثبت شده‌اند و ۷۰۰ نفر نیز دوره کارآموزی خود را سپری می‌کنند.

 

آزادسازی محکومان مالی و جرایم غیرعمد

 

این مقام مسئول در ادامه به بیان مشکلات مالی برخی وکلا اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ درصد وکلای استان به دلیل مشکلات مالی، قادر به تمدید پروانه وکالت خود نیستند و نیمی از وکلای ما نیز دارای شغل دوم هستند و این یعنی در امر وکالت خود نتوانسته‌اند معیشت خود را تامین کنند.


شایان منش افزود: بخش زیادی از همکاران ما قادر به اجاره یک دفتر نیستند و تعداد زیادی از آن‌ها به همراه یکدیگر اتاقی را اجاره کرده‌اند تا بتوانند امور وکالت خود را انجام دهند.


وی همچنین با بیان اینکه کانون وکلا در راستای مسئولیت اجتماعی خود، به برخی پرونده‌ها به‌صورت رایگان رسیدگی می‌کند، گفت: از ابتدای سال تا کنون، ۱۳۰ پرونده حقوقی و بیش از ۱۲۰۰ پرونده کیفری که متعلق به افراد بی‌بضاعت بوده است، از طرف همکاران ما به‌صورت رایگان پذیرفته شده است.


عضو هیأت رئیسه کانون وکلای استان فارس افزود: دو شعبه ما در دادگاه‌های گل‌سرخی و ملاصدرا، روزانه به بیش از ۳۰ مراجعه‌کننده مشاوره رایگان می‌دهند.


شایان منش در پایان از فراهم‌کردن آزادسازی ۲۲ نفر از محکومین مالی و جرایم غیرعمد به میمنت روز وکیل و در روزهای آینده خبر داد.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان