کد خبر: ۱۶۲۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۳ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
امام‌جمعه شیراز:

وحدت نیروهای انقلابی عزت و عظمت ایران اسلامی را در پی دارد

امام‌جمعه شیراز گفت: نخستین مسئله‌ای که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند وحدت بود که بایستی سرلوحه کار همه کسانی که فعالیت انتخاباتی می‌کنند، باشد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام‌جمعه شیراز در اجتماع کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شیراز و زرقان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب ایفای نقش پدری را از ائمه جمعه خواسته‌اند و بنا نیست هر که می‌خواهد این نقش را داشته باشد، موضع یک‌طرفه بگیرد.


نماینده ولی‌فقیه در فارس افزود: برای اینکه در جربان انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز سوءاستفاده‌ای احساس نشود، در چند هفته اخیر، نمازجمعه نخواندم و آن را به ائمه موقت واگذار کردم تا فضای کاملاً منصفانه‌ای ایجاد شود و دیگر کاندیداها نیز احساس کنند در شیراز به‌عنوان قله فرهنگ حضور دارند.


لبیک داوطلبان نمایندگی مجلس شیراز و زرقان به فرمان رهبری
نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: رهبر معظم انقلاب چهار نکته مهم را در سخنرانی ۲۹ بهمن خود مطرح کردند که همه کاندیدای نمایندگی مجلس در شیراز و زرقان در این چهار نکته مشترک‌اند و جمع شده‌ایم تا همین نکته را شعار دهیم و به امر رهبر لبیک بگوییم، نخستین نکته مطرح شده، این است که وحدت باید سرلوحه کار همه کسانی باشد که فعالیت انتخاباتی می‌کنند و همه داوطلبان در اهداف اصلی انقلاب اسلامی وحدت دارند.


وی با اشاره به دومین نگاه مورد تأکید رهبری یعنی رعایت اخلاق، گفت: پایان انتخابات نباید آغاز دل رنجش از یکدیگر باشد؛ وحدت را مهم‌تر از همه چیز می‌دانیم و برای حفظ این وحدت به رعایت اخلاق نیاز داریم.


دژکام ادامه داد: مطمئن باشید رعایت اخلاق چیزی از رأی کسی نمی‌کاهد؛ بلکه رأی او را آبرومندانه و عزتمندانه می‌کند. حس رقابت در صحنه انتخاباتی طبیعی است؛ اما رعایت اخلاق حس مردم را بهتر می‌کند و بدانید که اگر خدا بخواهد دلی به سمت کسی بیاید، خواهد آمد.


نماینده ولی‌فقیه در فارس اظهار کرد: آداب و اخلاق، قله فرهنگ است و در رقابت‌های انتخاباتی نیز باید به‌صورت جدی مراعات شود.
وی پرهیز از سیاه‌نمایی درباره نظام را سومین نکته مورد تأکید رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: ملت ایران در انقلاب اسلامی کار بزرگی کرده و این پیچ تاریخی به سمت ارزش‌های دینی و الهی را در تاریخ رقم زده است، هرچند حرکت عظیم یک جاهایی هم نتوانسته اهداف خود را محقق کنند اما می‌توانیم منصفانه آن را بیان کنیم.


دژکام افزود: انصافاً ازهرجهت مادی و معنوی کارهای بزرگی در انقلاب اسلامی انجام شده و داوطلبان می‌توانند ضمن پرهیز از سیاه‌نمایی، آنجا که ناموفق بوده‌ایم را نیز فهرست و بیان کنند که برای تحقق این اهداف تلاش خواهند کرد.

نماینده ولی‌فقیه در فارس اضافه کرد: نکته چهارم در رقابت‌های انتخاباتی به فرموده رهبر معظم انقلاب این است که نامزدها وعده‌های غیرعملی ندهند.


وی ادامه داد: کسی که تجربه کار عملی و اجرایی ندارد، ممکن است بسیاری از آرمان‌ها را با اهداف قابل‌دسترسی اشتباه بگیرد؛ اما باید با بررسی و مشورت تصمیم‌گیری کند تا چیزی نگوید که پس از گذشت چهار سال مردم ببینند وعده‌ها محقق نشده است.

دژکام اضافه کرد: ابتدا کاری که شدنی است را بیان کنید و در ادامه قول بدهید که برای رسیدن به آن اقدام می‌کنید نه اینکه حتماً عملی می‌شود چرا که نماینده وارد مجلس می‌شود و ممکن است در بیان طرح‌ها، ۲۰۰ مخالف داشته باشد، بنابراین بگویید تلاش خودم را می‌کنم و پس از آن هم اقدامات انجام شده را برای مردم بازگو کنید.


نماینده ولی‌فقیه در فارس گفت: می‌توانیم با کمک یکدیگر کارهای زیبایی را به نمایش بگذاریم و صحنه‌ای را از رقابت‌های انتخاباتی مخابره کنیم که رهبر آن را تحسین کنند که آنچه خواستیم در شیراز پاسخ داده شد.


نماینده ولی‌فقیه در فارس اظهار امیدواری کرد که با مشارکت قوی در انتخابات ۱۱ اسفندماه، یک گام به‌سوی ایران قوی که خار چشم دشمنان است برداریم.


۱۱ اسفندماه هم‌زمان در سراسر کشور انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان