کد خبر: ۱۶۲۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۳ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید مصیب جوکار: 

با امام حسینی‌ها هم عقیده باشید

شهید مصیب جوکار در وصیت‌نامه خود آورده است: با کسانی هم‌فکر و همراه باشید که با سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) هم عقیده باشند و خطش خط امام و ذکرش یاد خداوند متعال باشد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید مصیب جوکار سال ۱۳۲۸ در خانواده‌ای مذهبی و زحمت‌کش پا به عرصه حیات نهاد. تحصیلاتش را تا پایه ششم ابتدایی ادامه داد و در کنار تحصیل به کار کشاورزی و باغداری نیز پرداخت. 


وی در سال ۱۳۴۸ به خدمت سربازی فراخوانده شد و مدت دو سال در شیراز مشغول به خدمت بود.


 آنگاه در تاریخ ۰۵/۰۱/۱۳۵۰ در ایام باشکوه جوانی ازدواج کرد که ثمره این پیوند دو پسر و دو دختر بود. بعد از خدمت سربازی در اداره کشاورزی و عمران روستایی استخدام و در شرکت‌تعاونی روستایی سعادت شهر مشغول به کار شد. 


با شروع جنگ بسیجی‌وار عزم جبهه نمود و در عملیات کربلا ۵ شرکت کرد و مورد اصابت تیر دشمن از ناحیه سر قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نائل آمد. پیکر پاک و مطهرش در گلزار شهدای علی‌آباد به خاک سپرده شد. 
 
وصیت‌نامه: 
 
امت شهیدپرور علی‌آباد نکاتی چند را لازم به تذکر می‌بینم: 
در مرحله اول پیروی و تبعیت از امام امت داشته باشیم و اوامر رهبر کبیر اسلامی ایران که همانا فرمان خداوند است را اطاعت کنید. اگر خدای‌ناکرده در این امر کوتاهی کنید، بدانید که از عذاب الهی در امان نمی‌باشید.
 
دومین نکته‌ای که متذکر می‌شوم این است که به خانواده معظم شهدا احترام بگذارید و بدانید خوشحال کردن و تسلی‌دادن به آنها موجب خشنودی خداوند و روح بلند شهداست.
 
سوم اینکه به شما امت حزب‌الله و شهیدپرور علی‌آباد متذکر می‌شوم که بدانید عبادت و عزاداری را زیر پرچم چه کسانی انجام می‌دهید گذشته و حال آنها را در نظر بگیرید آیا اینها همان کسانی هستند که شهید داده‌اند و اهل جبهه و جهاد هستند؟ در نمازجمعه و جماعات حاضر می‌شوند؟ بدانید که اگر این شرایط را نداشته باشند زیر پرچم آنها نروید و از خداوند طلب آمرزش کنید. 


با کسانی هم‌فکر و همراه باشید که با سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) هم عقیده باشند و خطش خط امام و ذکرش یاد خداوند متعال باشد در خاتمه از همه همشهریانم حلالیت می‌طلبم و امیدوارم که خداوند نیز از گناهانم در گذرد.
 
والسلام
 انتهای خبر/

نظرات بینندگان