کد خبر: ۱۶۲۹۶۰
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۰ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهید سید علی حسینی:

ایمان نداشتن به ولایت‌فقیه سقوط به قعر جهنم است

شهید حسینی در وصیت‌نامه خود آورده است: آن موقع که درک کردم؛ ولی‌فقیه کیست و ولایت چیست، فهمیدم نداشتن ایمان به ولایت‌فقیه سقوط در قعر جهنم است.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از نوید شاهد، شهید «سید علی حسینی» در سال ۱۳۴۲ در خرمشهر متولد شد. وی مدتی پیش از شروع جنگ تحمیلی برای انجام عمل جراحی عازم تهران شد؛ اما عراق که به خرمشهر حمله کرد، از بیمارستان مصطفی خمینی فرار کرد و راهی خرمشهر شد. سرانجام شهید حسینی ۱۰ مهرماه ۱۳۵۹ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


متن وصیت‌نامه: 
 بسم رب الشهدا
در این روزهای آخر عمرم که امیدوارم با شهادت به پایان برسد چند خطی از خویش به‌جا می‌گذارم تا شاید در آینده مفید کسی واقع شود.


مدتی است عراق به ایران حمله کرده است و برادران مرا یکی بعد از دیگری به خون می‌غلتاند. من نیز می‌روم تا به جد بزرگوارم بگویم که راهی را که شما اهل‌بیت رفتید الگوی ما در تمام دوران‌ها است.

راه جدم علی، راه حسین مظلوم و مابقی اهل‌بیت.


اما دوست دارم آن هنگام که در خون خویش دست و پا می‌زنم ذکر لبم یا حسین باشد و سرم بر دامان مادرم فاطمه (س) باشد. راهی را که من و دوستانم می‌رویم راه حسین بن علی (ع) است؛ راه خمینی کبیر است.


اگر خواهان شفاعت علی (ع) و فاطمه (س) هستید به ولی‌امر و نایب حضرت امام‌زمان متوسل شوید؛ زیرا حیات و ممات ما اعتقاد به ولایت است.


آن موقع که درک کردم؛ ولی‌فقیه کیست و ولایت چیست فهمیدم نداشتن ایمان به ولایت‌فقیه سقوط در قعر جهنم است.
خدایا مرا ببخش و بیامرز و مرا با شهادت به دیدار خویش بپذیر.


آمین یا رب‌العالمین
سید علی حسینی
۱۳۵۹/۷/۸ 

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان