کد خبر: ۱۶۲۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۷ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس:

تور آشناسازی اقامتگاه‌های فارس اجرا می‌شود  

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس از اجرای تور آشناسازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان خبر داد. 

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه» به نقل از روابط‌ عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تور آشناسازی خانه‌های بوم‌گردی فارس برای نخستین‌بار در این استان اجرا می‌شود گفت: این برنامه باهدف ارتقا جایگاه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در گردشگری استان و کشور و همچنین تعریف مسیرهای جدید گردشگری در فارس برگزار می‌شود. 


وی افزود: بی‌تردید اجرای چنین تورهای آشناسازی تأثیر به سزایی در معرفی آثار تاریخی کمتر شناخته‌شده و جاذبه‌ها و تأسیسات اقامتگاه‌های گردشگری استان دارد.


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: در این تور آشناسازی ۲۵ نفر از فعالان گردشگری کشور در حوزه‌های رسانه و فضای مجازی، آژانس‌های مسافرتی تور گردان‌ها و راهنمایان گردشگری حضور دارند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مدت‌زمان این تور ۵ روز تعریف‌شده است.

 تور آشناسازی اقامتگاه‌های فارس اجرا می‌شود  


ثابت اقلیدی با بیان اینکه این تور از شمالی‌ترین منطقه فارس شهر ایزدخواست آغازمی شود و تا شهرستان داراب ادامه داد افزود: درواقع بنا داریم در این مسیر نه‌تنها جاذبه‌های گردشگری بلکه بوم‌گردی‌های موجود در مناطق موردنظر معرفی می‌شوند. 


وی در ادامه افزود: در حال حاضر در استان فارس ۱۹۸ اقامتگاه بوم‌گردی فعال است.

 

انتهای خبر/

نظرات بینندگان